Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock. Jeden z piłkarzy Nafciarzy zakażony koronawirusem

Jeden z piłkarzy Wisły Płock otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. To pierwszy przypadek stwierdzenia zakażenia SARS-CoV-2 u zawodnika PKO Ekstraklasy.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
piłkarze Wisły Płock WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Płock

O zakażeniu jednego ze swoich zawodników poinformował klub. Personalia piłkarza nie zostały ujawnione. Treningi Nafciarzy zostały przerwane, a zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim odwołano.

Drużyna Radosława Sobolewskiego w piątek wznowiła treningi po letniej przerwie. Klub z własnej inicjatywy sfinansował badania wymazowe dla wszystkich zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego.

"Wynik testu jednego z zawodników okazał się być pozytywny. Po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku oraz komisją medyczną PZPN nie będą prowadzone treningi grupowe pierwszego zespołu. Wyniki pozostałych członków drużyny są negatywne. Wszystkie osoby pozostające w kontakcie z zawodnikiem pozostaną w izolacji" - czytamy w komunikacie Wisły.

W najbliższych dniach odbędą się ponowne badania wymazowe całej przebadanej grupy. Po otrzymaniu wyników klub podejmie kolejne kroki zgodne z zaleceniami PSSE w Płocku oraz komisją medyczną PZPN.

Pierwszy mecz nowego sezonu Wisła ma rozegrać między 13 a 16 sierpnia w ramach 1/32 finału Pucharu Polski. Rozgrywki PKO Ekstraklasy mają zostać zainaugurowane w weekend 22-23 sierpnia.

Według protokołu przyjętego przez organizatorów rozgrywek, jeden przypadek zakażenia nie storpeduje udziału Wisły w Pucharze Polski i PKO Ekstraklasie. Chory ma zostać odizolowany, a wszyscy, którzy mieli z nim kontakt, przebadani ponownie. Tak właśnie postąpiono w Płocku.

Zawodnik Wisły jest piłkarskim pacjentem zero w Polsce, ale drugim zakażonym w klubie PKO Ekstraklasy. Przed restartem sezonu 2019/20 obecność koronawirusa stwierdzono u pracownika administracyjnego jednego z klubów.

Z polskich piłkarzy występujących za granicą w trakcie pandemii zakazili się Bartosz Bereszyński, Kacper Przybyłko, Sebastian Szymański i Grzegorz Sandomierski. Trzej pierwsi po kuracji wrócili do gry. U ostatniego zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono dopiero niespełna dwa tygodnie temu. Więcej TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×