Sparingi. PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa wygrał wysoko. Korona Kielce testowała Mateusza Cetnarskiego

Raków Częstochowa postrzelał w meczu kontrolnym z Koroną Kielce. Podopieczni Marka Papszuna zwyciężyli z niedawnym ligowym przeciwnikiem 5:0.

piłkarze Rakowa Częstochowa PAP / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
W Warce doszło do pierwszego sparingu klubu z PKO Ekstraklasy w wyjątkowo krótkim okresie przygotowań. Raków Częstochowa zmierzył się ze spadkowiczem z elity Koroną Kielce. W podstawowym składzie zespołu Marka Papszuna byli między innymi Vladislavs Gutkovskis i Marcin Cebula, którzy są wzmocnieniami na zbliżający się sezon. Szkoleniowiec Rakowa przeprowadził w dalszej fazie meczu 10 zmian.

Podopieczni Papszuna konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Pierwszego gola strzelił Vladislavs Gutkovskis i to dobry znak dla Rakowa przed powrotem Łotysza do PKO Ekstraklasy. Przed przerwą Tomas Petrasek w swoim stylu wykorzystał dośrodkowanie i przymierzył głową na 2:0.

Początek drugiej części spotkania należał do Felicio Browna Forbesa, który zdobył dwie bramki w krótkim okresie, a wynik na 5:0 ustalił w 77. minucie Piotr Malinowski. Raków odniósł wysokie zwycięstwo, a Korona, budująca skład pod kątem Fortuna I ligi, nie odpowiedziała choćby jednym trafieniem. Najlepsze sytuacje podbramkowe dla złocisto-krwistych zmarnowali Maciej Firlej i Jakub Górski.

W Koronie zagrali między innymi testowani Mateusz Cetnarski, Krzysztof Kiercz oraz Kamil Poźniak. Doświadczeni piłkarze mogą dołączyć do zespołu. Nawet pierwszej połowy nie dokończył Themistoklis Tzimopoulos, który zobaczył dwie żółte kartki.

Raków Częstochowa - Korona Kielce 5:0 (2:0)
1:0 - Vladislavs Gutkovskis 21'
2:0 - Tomas Petrasek 44'
3:0 - Felicio Brown Forbes 51'
4:0 - Felicio Brown Forbes 57'
5:0 - Piotr Malinowski 83'

Raków: Jakub Szumski (46' Branislav Pindroch) - Kamil Piątkowski, Tomas Petrasek (46' Andrzej Niewulis), Daniel Mikołajewski - Fran Tudor (46' Piotr Malinowski), Igor Sapała (46' Ben Lederman), Marko Poletanović (46' Petr Schwarz), David Tijanić (46' Mateusz Kaczmarek, 62' Jakub Bator), Marcin Cebula (46' Felicio Brown Forbes), Daniel Bartl (46' Patryk Kun) - Vladislavs Gutkovskis (46' Sebastian Musiolik)

Korona: Jakub Osobiński (46' Marek Kozioł) - Grzegorz Szymusik (60' Mateusz Spychała), Themistoklis Tzimopoulos (41' Piotr Pierzchała), Krzysztof Kiercz (78' Radosław Seweryś), Kornel Kordas - Iwo Kaczmarski (70' Ernest Jopkiewicz), Zvonimir Petrović (20' Kamil Poźniak), Mateusz Cetnarski (60' Oskar Sewerzyński), Daniel Szelągowski (65' Mateusz Sowiński), Jacek Kiełb (70' Jakub Górski) - Maciej Firlej (55' Dawid Lisowski)

Czy Raków Częstochowa zakończy następny sezon w PKO Ekstraklasie w górnej połowie tabeli?