Liga Mistrzów. Juventus - Olympique Lyon. Maurizio Sarri nie ukrywał smutku. "Juventus jest przeklęty"

Choć Juventus wygrał z Olympique Lyon (2:1), to nie awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Po spotkaniu trener Maurizio Sarri nie ukrywał smutku. - Juventus jest przeklęty - mówił szkoleniowiec.

Łukasz Witczyk
Maurizio Sarri PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Maurizio Sarri
Do ćwierćfinału awansował Olympique Lyon. Francuski zespół przepustkę do najlepszej ósemki Ligi Mistrzów wywalczył dzięki bramce zdobytej na wyjeździe. Strzelił ją Memphis Depay, który w 12. minucie rzut karny zamienił na bramkę. Później dwa gole strzelił Cristiano Ronaldo, ale to było zbyt mało, by walczyć o triumf w Lidze Mistrzów.

Po spotkaniu z Olympique smutku nie ukrywał trener Maurizio Sarri. - Czuję się niesamowicie smutny. Rozumiem, dlaczego Juventus w tych rozgrywkach jest przeklęty. Odpadliśmy z Ligi Mistrzów, w której wygraliśmy sześć z ośmiu meczów. Jeden zremisowaliśmy i jeden przegraliśmy. W ośmiu spotkaniach zdobyliśmy 19 punktów - powiedział Sarri na pomeczowej konferencji prasowej.

Juventus na zwycięstwo w Lidze Mistrzów czeka od 1996 roku. Triumf w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach jest dla włoskiego klubu corocznym celem, ale w każdej edycji ekipa ze stolicy Piemontu zawodzi.

- Widziałem chłopaków w dobrej formie, dali z siebie wszystko, walczyli do końca, włożyli serce w ten mecz. Doceniam to. Zagraliśmy dobry mecz. Mieliśmy dwie lub trzy szanse na zdobycie gola pod koniec spotkania. Jeśli mamy czegoś żałować, to naszej gry w pierwszej połowie w Lyonie - dodał Sarri.

Szkoleniowiec Juventusu ma za złe sędziemu, że na początku spotkania podyktował rzut karny dla gości. - Straciliśmy bramkę z powodu szalonego karnego. Moim zdaniem to dyskusyjna decyzja. Sędzia najwyraźniej nie nadawał się do takiej sytuacji. Straciliśmy jedną bramkę, a to było tak, jakbyśmy stracili dwie - stwierdził Sarri.