Premier Liga. Sebastian Szymański rozpoczął sezon od mocnego uderzenia. Dwie asysty Polaka

Sebastian Szymański asystował przy obu golach w wygranym 2:0 meczu Dinama Moskwa z Urałem Jekaterynburg. W pokonanym zespole zaprezentował się Rafał Augustyniak.

Sebastian Szymański Getty Images / Mike Kireev/NurPhoto / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
W 38. minucie Sebastian Szymański uruchomił podaniem z głębi pola Clintona N'Jie. Napastnik Dinama Moskwa dostał piłkę w dobrym tempie i miał wystarczająco dużo czasu, żeby przymierzyć na zakończenie kontrataku. W 59. minucie reprezentant Polski dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Sly, który wyprzedził biernych zawodników Urała Jekaterynburg i zdobył gola na 2:0.

Stołeczny zespół posiadał piłkę przez zaledwie 37 procent czasu, ale potrafił wybrać odpowiednie momenty do ataku. Najpierw z kontry, a następnie dzięki stałemu fragmentowi gry drużyna Szymańskiego zapewniła sobie komplet punktów na inaugurację sezonu. Pomocnik Dinama został zmieniony w 71. minucie, a Rafał Augustyniak rozegrał pełną partię w zespole z Jekateryburga.

Dinamo rozpoczęło sezon od zwycięstwa na wyjeździe i na razie przed nim w tabeli jest wyłącznie FK Krasnodar. 1. kolejka Premier Ligi potrwa do wtorku.

Sebastian Szymański rozgrywa drugi sezon na rosyjskich boiskach. W poprzednim piłkarz powoływany do reprezentacji Polski strzelił jednego gola, a przy jednym asystował. W końcówce rozgrywek nie grał z powodu zakażenia koronawirusem.

Urał Jekaterynburg - Dinamo Moskwa 0:2 (0:1)
0:1 - Clinton N'Jie 38'