Fortuna Puchar Polski: Puszcza Niepołomice poskromiła Jaguara

Pierwszoligowa Puszcza Niepołomice i drugoligowy Znicz Pruszków nie zawiedli w I rundzie Fortuna Pucharu Polski i wyeliminowali przeciwników spoza szczebla centralnego.

Puszcza Niepołomice - Jaguar Gdańsk Newspix / TADEUSZ SKWIOT / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL / Puszcza Niepołomice - Jaguar Gdańsk
Z czterech zaplanowanych na piątek meczów Fortuna Pucharu Polski pozostały trzy. Konfrontacja Sandecji Nowy Sącz z Rakowem Częstochowa została odwołana z powodu zakażeń koronawirusem w obozie pierwszoligowca. Sandecja oczekuje na dodatkowe badania, a Raków rozegrał w zamian sparing z lokalnym przeciwnikiem Skrą.

Inny pierwszoligowiec z Małopolski pojechał na północ Polski. Puszcza Niepołomice odwiedziła czwartoligowca Jaguara Gdańsk. Mecz rozegrano na stadionie przy ulicy Traugutta. W poprzednim sezonie podopieczni Tomasza Tułacza byli prawdziwym postrachem na wyjazdach na zapleczu PKO Ekstraklasy i również w piątek wracają zadowoleni do Niepołomic. W 16. minucie Michał Mikołajczyk strzelił pierwszego gola, a po nieco ponad godzinie było 4:0 dla Puszczy. Jaguar pożegnał się z pucharem trafieniem honorowym na 1:4.

Znicz Pruszków również nie rozczarował w meczu z przeciwnikiem spoza szczebla centralnego i co prawda nieco skromniej, ale zwyciężył 2:0 z trzecioligowym Ruchem Wysokie Mazowieckie. W jego składzie byli między innymi autor pierwszego gola Marcin Bochenek, Maciej Machalski i Dariusz Zjawiński. Wynik ustalił wprowadzony z ławki rezerwowych Mikołaj Szymański.

W piątek jeszcze jedno spotkanie. GKS Bełchatów podejmie Legię Warszawa.

I runda Fortuna Pucharu Polski:

Jaguar Gdańsk - Puszcza Niepołomice 1:4 (0:3)
0:1 - Michał Mikołajczyk 16'
0:2 - Marcin Stefanik (k.) 29'
0:3 - Hubert Tomalski 37'
0:4 - Wiktor Żytek 63'
1:4 - Jakub Sawicki 83'

Ruch Wysokie Mazowieckie - Znicz Pruszków 0:2 (0:1)
0:1 - Marcin Bochenek 33'
0:2 - Mikołaj Szymański 76'

Czy Puszcza Niepołomice zakończy rundę jesienną w Fortuna I lidze w górnej połowie tabeli?