PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze. Remis w sparingu z Radomiakiem Radom. Dwa gole Piotra Krawczyka

Górnik Zabrze rozegrał pierwszy mecz sparingowy w okresie przygotowawczym. Starcie z Radomiakiem Radom zakończyło się remisem 3:3. Dwa gole dla śląskiego zespołu zdobył Piotr Krawczyk.

Łukasz Witczyk
Adam Ryczkowski (z lewej) PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Adam Ryczkowski (z lewej)
Dla Górnika Zabrze był to drugi mecz przed inauguracją rozgrywek PKO Ekstraklasy i pierwsze sparingowe starcie w okresie przygotowawczym. W czwartek zabrzanie w I rundzie Fortuna Pucharu Polski ograli u siebie Jagiellonię Białystok 3:1. W sparingu trener Marcin Brosz dał szansę gry zawodnikom, którzy znaleźli się poza podstawowym składem na mecz z Jagiellonią.

W pierwszej połowie gole nie padły. Worek z bramkami rozwiązał się za to po zmianie stron. W ciągu dwóch minut Piotr Krawczyk dwukrotnie pokonał Mateusza Kryczkę i Górnik objął prowadzenie 2:0. Cieszył się z niego zaledwie 6 minut, gdyż Radomiak po bramkach zawodnika testowanego i Dominika Sokoła doprowadził do wyrównania.

W końcówce Górnik znów wyszedł na prowadzenie, a wszystko za sprawą trafienia Adama Ryczkowskiego. Remis dla Radomiaka uratował Marcel Szymański. Dla trenerów obu drużyn był to sprawdzian formy zawodników przed startem sezonu. W Radomiaku testowanych było aż siedmiu piłkarzy.

Górnik Zabrze - Radomiak Radom 3:3 (0:0)
1:0 - Piotr Krawczyk 52'
2:0 - Piotr Krawczyk 54'
2:1 - zawodnik testowany 57'
2:2 - Dominik Sokół 60'
3:2 - Adam Ryczkowski 81'
3:3 - Marcel Szymański 84'

Górnik Zabrze: Dawid Kudła - Aleksander Paluszek, Krzysztof Kubica, Michał Koj - Kacper Michalski, Wojciech Hajda, Filip Bainović, Daniel Ściślak, Thomas Pranica - Adam Ryczkowski, Piotr Krawczyk.

Ponadto zagrali: Bartosz Neugebauer, Kamil Lukoszek, Bartosz Baranowicz.

Radomiak Radom: Mateusz Kryczka - Damian Jakubik, Mateusz Cichocki (46' zawodnik testowany), Maciej Świdzikowski, zawodnik testowany (46' Adam Banasiak) - Milan Kvocera (46' Miłosz Kozak), zawodnik testowany (46' Meik Karwot), zawodnik testowany (46' Mateusz Lewandowski), zawodnik testowany (75' Dominik Stępień), zawodnik testowany (46' Leandro) - zawodnik testowany (60' Dominik Sokół, 70' Marcel Szymański).

Czerwona kartka: Sokół.