Liga Mistrzów: Manchester City - Olympique Lyon. Pep Guardiola skomentował porażkę

Olympique Lyon sprawił dużą niespodziankę, pokonując 3:1 Manchester City w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Trener faworytów, Pep Guardiola, był załamany obrazem spotkania i po meczu starał się znaleźć przyczynę porażki.

Waldemar Ossowski
Pep Guardiola (z lewej) PAP/EPA / Miguel A. Lopes / Na zdjęciu: Pep Guardiola (z lewej)
Przed meczem mało kto dawał szansę na awans do półfinału siódmej drużynie ostatniego sezonu ligi francuskiej. Od pierwszego gwizdka podopieczni Pepa Guardioli mieli jednak poważny problem ze skonstruowaniem ataku pozycyjnego, a celny strzał oddali dopiero pod koniec pierwszej połowy.

- Pewnego dnia przełamiemy się i awansujemy do półfinału. Druga połowa była w porządku. Miałem wrażenie, że jesteśmy lepsi. Na tym etapie musisz być jednak doskonały w tym co robisz, a my tacy nie byliśmy - powiedział po meczu Guardiola.

Manchester City przegrał 1:3 z Olympique Lyon, a losy pojedynku w kilkunastu ostatnich minutach rozstrzygnął bezbłędny Moussa Dembele. Na odrobienie strat zabrakło już czasu.

- Wygląda na to, że narzekam, ale chce znaleźć przyczyny porażki. My odpadamy. Miałem wrażenie, że jesteśmy dobrze przygotowani, ale popełniliśmy błędy. Dlatego nie ma nas dalej - dodał Guardiola.

Trener Obywateli odniósł się także do statystyk z ćwierćfinałowego meczu. Jak słusznie zauważył, te były zdecydowanie na korzyść jego piłkarzy, z wyjątkiem jednej - bramek. Manchester miał posiadanie piłki na poziomie 67 proc., ale to nie przełożyło się na wynik spotkania.

Guardiola, który pracuje z angielskim klubem od 2016 roku, po raz kolejny przedwcześnie odpadł z nim z Ligi Mistrzów. Ten sezon z pewnością nie jest udany dla doświadczonego szkoleniowca, bo kończy go bez żadnego tytułu. Hiszpan ma ważny kontrakt z City do 2021 roku.

Liga Mistrzów. Znamy komplet półfinalistów >>

Liga Mistrzów. Pep Guardiola rozczarował Roberta Lewandowskiego. Zobacz memy po wpadce Man City >>