Liga Europy. Inter Mediolan ustanowił nowy rekord. Szachtar Donieck upokorzony

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Sascha Steinbach / POOL / Na zdjęciu: Lautaro Martinez
PAP/EPA / Sascha Steinbach / POOL / Na zdjęciu: Lautaro Martinez

Inter Mediolan odniósł najwyższe zwycięstwo w pojedynczym półfinałowym meczu w historii Ligi Europy UEFA (dawniej Pucharu UEFA). Włosi o trofeum powalczą z Sevillą.

W tym artykule dowiesz się o:

To był mecz do jednej bramki. Inter Mediolan w wielkim stylu wygrał w półfinale Ligi Europy 5:0 z Szachtarem Donieck. Okazuje się, że wicemistrzowie Włoch przy okazji ustanowili nowy rekord rozgrywek.

Jak informuje statystyczny serwis "OptaJoe" to najwyższe zwycięstwo w pojedynczym meczu półfinałowym Ligi Europy (dawniej Pucharu UEFA). W 49-letniej historii rozgrywek żadna z drużyn nie wygrała tak wysoko na tym etapie.

Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa i napiętym terminarzem, UEFA zdecydowała się zrezygnować z systemu mecz-rewanż. Od ćwierćfinałów uczestnicy Ligi Europy przenieśli się do Niemiec, gdzie jest rozgrywany mini turniej.

Inter do przerwy prowadził 1:0 po bramce Lautaro Martineza. Prawdziwe show Włosi pokazali jednak po przerwie. Wynik podwyższył Danilo D'Ambrosio, dublet skompletował Martinez, a dwa gole na koniec dołożył Romelu Lukaku. Więcej o spotkaniu przeczytasz TUTAJ.

W finale Ligi Europy w sezonie 2019/2020 Inter zmierzy się z Sevillą, która pokonała w półfinale Manchester United. Andaluzyjczycy są rekordzistą pod względem zdobytych trofeów w tych rozgrywkach - wygrywali 5-krotnie w latach 2006-2016. Dalej w klasyfikacji, ex-aequo z Juventusem, Liverpoolem i Atletico, jest właśnie Inter. Włosi triumfowali 3 razy, ale ostatni raz w 1998 roku.