Premier League. Pechowy debiut piłkarza Chelsea. Ziyech z kontuzją w pierwszym meczu

W lecie Chelsea FC zapłaciła za utalentowanego Hakima Ziyecha 40 mln euro. Marokańczyk w swoim pierwszym spotkaniu w nowych barwach doznał jednak kontuzji, przez którą musiał zejść z boiska. Gola w debiucie zdobył za to Timo Werner.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Hakim Ziyech Getty Images / Darren Walsh / Na zdjęciu: Hakim Ziyech
Przed sezonem 2020/2021 jedną z najaktywniejszych ekip na transferowym rynku jest Chelsea FC. "The Blues" wzmocnił m.in. Hakim Ziyech, który kibicom pokazał się podczas pierwszego przedsezonowego sparingu z Brighton and Hove Albion.

Prawoskrzydłowy spotkania nie mógł jednak dokończyć. Na początku drugiej połowy doznał groźnie wyglądającej kontuzji i musiał zejść z boiska. Jak informują brytyjskie media, Ziyech nabawił się urazu kostki. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest jego stan.

Ziyech pojawił się w podstawowej jedenastce Chelsea. W zespole zadebiutował również kupiony za 53 mln euro napastnik - Timo Werner. Niemiec już w pierwszym meczu trafił do siatki po zagraniu głową Calluma Hudsona-Odoia. Warto dodać, że asystę drugiego stopnia po ładnym dośrodkowaniu zanotował właśnie Ziyech.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. W samej końcówce po strzale z rzutu karnego wyrównał Pascal Gross.

Marokańczyk do Chelsea trafił za 40 mln z Ajaxu Amsterdam. 27-latek był w ostatnich sezonach jednym z najważniejszych piłkarzy holenderskiego klubu.

Nowy sezon Premier League rozpocznie się w połowie września. Co ciekawe, na inaugurację ponownie dojdzie do starcia Brighton z Chelsea.