Wieczysta znów gromi! Sławomir Peszko z hat-trickiem i asystą

Wieczysta kontynuuje marsz do IV ligi, a Sławomir Peszko śrubuje strzelecką passę. "Dream Team" z Chałupnika 16 rozbił Kaszowiankę 11:1, a były reprezentant Polski strzelił trzy gole, przy jednym asystował i miał udział przy dwóch innych.

Maciej Kmita
Sławomir Peszko WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Sławomir Peszko
Odkąd w połowie czerwca Sławomir Peszko sensacyjnie związał się z VI-ligowcem z Krakowa, zagrał w 9 jego meczach i w każdym z tych występów zdobył bramkę. Na koncie ma już łącznie 12 goli, w tym 7 w lidze, i 4 asysty.

W Kaszowie, pod względem statystycznym, były reprezentant Polski zaliczył najlepszy występ w barwach Wieczystej. Najpierw wykonał kluczowe podanie w akcji, po której Krzysztof Szewczyk trafił na 1:0, a przed przerwą po jego efektownym akcji prowadzenie Wieczystej na 5:0 podwyższył Mateusz Krasucki.

Najlepsze Peszko zachował jednak na drugą połowę. Tuż po zmianie stron zrehabilitował się za zmarnowanie rzutu karnego w ostatnim meczu z Prądniczanką (7:0) i tym razem pewnym strzałem zamienił "11" na gola, a po chwili jego dośrodkowanie wykorzystał Szewczyk. Na 8:0 z bliska sam trafił Peszko, a w 88. minucie 44-krotny reprezentant Polski celną "główką" ustalił wynik na 11:1 dla Wieczystej i skompletował hat-trick.

Po czterech rozegranych meczach Wieczysta ma na koncie komplet 12 punktów i jest liderem tabeli gr. II krakowskiej ligi okręgowej. Drużyna Przemysława Cecherza ma imponujący bilans bramkowy: 24:2.

A będzie jeszcze mocniejsza, bo kilka dni temu kontrakt z Wieczystą podpisał Radosław Majewski. To 9-krotny reprezentant Polski, były piłkarz Znicza Pruszków, Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wlkp., Polonii Warszawa, Nottingham Forest, Lecha Poznań czy Pogoni Szczecin.

Kaszowianka Kaszów - Wieczysta Kraków 1:11 (0:5)
0:1 - Szewczyk 16'
0:2 - Szewczyk 22'