Liga Narodów: Serbia zremisowała z Turcją. Nieprzyjemny wieczór dla jej liderów

Aleksandar Mitrović nie wykorzystał dużej szansy na gola, a Aleksandar Kolarov zobaczył dwie żółte kartki. W efekcie Serbia zremisowała 0:0 z Turcją. W dywizji C reprezentacja Grecji wygrała 2:1 z Kosowem.

Darko Lazović (z lewej) i Kenan Karaman (z prawej) PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Darko Lazović (z lewej) i Kenan Karaman (z prawej)
Albo Serbia, albo Turcja mogła ruszyć w pościg za Rosją, która prowadzi w grupie B3 z dwoma zwycięstwami na koncie. Remis 0:0 na razie niewiele daje obu drużynom, ale do końca rywalizacji w fazie grupowej Ligi Narodów pozostały cztery kolejki i jest jeszcze czas na poprawienie sytuacji.

Pierwsza połowa w Belgradzie była wyrównana, a najlepsza szansa na gola była efektem karygodnego błędu Caglara Soyuncu. Obrońca reprezentacji Turcji zgubił piłkę w bocznym sektorze boiska, a ta została natychmiast przetransportowana w środek pola karnego do Aleksandara Mitrovicia. Tak rasowy napastnik powinien skorzystać z prezentu, tymczasem chybił w sytuacji sam na sam. Turcję uratowało w dużej mierze brawurowe wyjście na przedpole Merta Gunoka.

Inny lider zespołu Aleksandar Kolarov zawiódł w drugiej połowie. Piłkarz, którego chce sprowadzić Antonio Conte do Interu, zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Serbia grała od 51. minuty w dziesięciu. Przewaga liczebna dodała odwagi zawodnikom znad Bosforu, którzy nagle wzięli na siebie odpowiedzialność za prowadzenie gry. Turcja wypracowała przewagę w większości statystyk, ale nie zmieniła wyniku 0:0.

Reprezentacja Grecji zwyciężyła 2:1 z Kosowem, czyli z najmocniej osłabionym z powodu koronawirusa zespołem Ligi Narodów. Piraci wyszli na prowadzenie już w 3. minucie, a Dimitris Limnios mógł dziękować bramkarzowi Samirowi Ujkaniemu, który marną interwencję pozwolił mu na wykonanie dobitki własnego strzału. Grecja rozpoczęła podobnie dobrze drugą połowę, a kolejnego gola strzelił Dimitrios Siovas w 51. minucie. Zmiennik zachował się wzorowo pod bramką rywala z Bałkanów. Kosowo było stać tylko na trafienie kontaktowe Valona Berishy.

Vladislavs Gutkovskis odpocznie od gry w reprezentacji Łotwy z powodu czerwonej kartki za uderzenie przeciwnika z Andory. W ataku zespołu z nadbałtyckiego kraju zagrali tym razem Krollis Raimonds i Janis Ikaunieks, a jego przeciwnikiem była Malta która przegrała 10 poprzednich meczów z rzędu. Wyspiarze trafili dwa razy do bramki, ale że znajdowały się one po różnych stronach stadionu w tej samej połowie meczu, to stanęło na remisie 1:1.

Grupa C3:

Kosowo - Grecja 1:2 (0:1) 0:1 - Dimitrios Limnios 3' 0:2 - Dimitris Siovas 51' 1:2 - Valon Berisha 82'