Serie A. AC Milan - Bologna. Zlatan Ibrahimović świetnie rozpoczął sezon. Dwa razy pokonał Łukasza Skorupskiego (wideo)

Zlatan Ibrahimović (AC Milan) skończy wkrótce 39 lat, ale wciąż jest postrachem obrońców. Ci z Bolonii nie zdołali go upilnować w pierwszej połowie poniedziałkowego spotkania na San Siro. A po przerwie "Ibra" perfekcyjnie wykonał rzut karny.

Michał Fabian
Zlatan Ibrahimović (z lewej) i Jerdy Schouten (z prawej) PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović (z lewej) i Jerdy Schouten (z prawej)
Dwa dni temu rozpoczął się nowy sezon Serie A. W poniedziałkowy wieczór w Mediolanie o punkty walczą AC Milan i Bologna FC. W pierwszej połowie padł jeden gol, a strzelił go ten, który budzi największe emocje w ekipie Rossoneri - Zlatan Ibrahimović.

Doświadczony Szwed (3 października skończy 39 lat) zdecydował się przedłużyć kontrakt z Milanem (więcej TUTAJ>>) i już w pierwszym spotkaniu pokazał, że nadal jest bardzo ważnym ogniwem. W 35. minucie otworzył wynik.

Po dośrodkowaniu Theo Hernandeza Ibrahimović wyskoczył wyżej od rywali, a następnie celną "główką" nie dał żadnych szans Łukaszowi Skorupskiemu.

Na początku II połowy Ibrahimović podwyższył prowadzenie Milanu. Tym razem pokonał Skorupskiego z rzutu karnego, przymierzając w górny róg. Szwed miał szanse na hat-trick, ale ich nie wykorzystał, a mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:0.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)