Serie A. Kamil Glik zadebiutował w Benevento Calcio. Wymowny komentarz Polaka

W sobotę Kamil Glik zaliczył oficjalny debiut w Benevento Calcio. Dla Polaka był to szczególny moment. Po czterech latach wrócił bowiem do gry w Serie A.

Mateusz Domański
Kamil Glik Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Kamil Glik
Sobotni pojedynek beniaminka Serie A z Sampdorią Genua miał dość niespodziewany przebieg. Dwie pierwsze bramki zdobyli rywale ekipy Kamila Glika. Mimo to zawodnicy Benevento Calcio nie spuścili głów i walczyli o to, by odrobić straty.

W 33. minucie Luca Caldirola zdobył trafienie kontaktowe. 72. minuta przyniosła z kolei drugiego gola tego zawodnika. W końcówce natomiast Gaetano Letizia zdobył bramkę na 3:2. Takim też wynikiem zakończył się mecz. Benevento mogło świętować triumf po świetnym powrocie.

Po spotkaniu wymowny wpis na Instagramie zamieścił Glik. "Jak bardzo tęskniłem za Serie A" - napisał polski piłkarz. Dorzucił dwie migawki z meczu. Na jednej biegnie z piłką, a na drugiej cieszy się z gola Caldiroli.

Glik został ściągnięty do Benevento Calcio, by pomóc w uszczelnieniu obrony. Reprezentant Polski dołączył do beniaminka po czterech latach w AS Monaco.

Dla niego sobotni mecz w Genui był powrotem do Serie A, w której poprzednio wystąpił w maju 2016 roku. Na boisku spotkał się między innymi z Bartoszem Bereszyńskim, który również rozegrał pełny mecz.

> Koronawirus. 30 zakażeń w Pogoni Szczecin!

> Transfery. Media: Arkadiusz Milik coraz bliżej Evertonu. "Jego celem jest Premier League"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)