La Liga. SD Eibar - Athletic Bilbao. Damian Kądzior w pierwszym składzie, ale "Rusznikarze" przegrali derby

Damian Kądzior wystąpił w pierwszym składzie Eibaru, ale jego zespół przegrał w derbach Baskonii z Athletikiem Bilbao 1:2. Polak zagrał tylko pierwszą połowę i spisał się całkiem nieźle.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Damian Kądzior (z prawej) i Yuri Berchiche PAP/EPA / GORKA ESTRADA / Na zdjęciu: Damian Kądzior (z prawej) i Yuri Berchiche
W poprzednich spotkaniach Eibaru Damian Kądzior wchodził z ławki w drugiej połowie. Teraz dostał szansę gry od pierwszej minuty. Trener Jose Luis Mendilibar wystawił go na prawym skrzydle. Trzeba przyznać, że starał się być aktywny, krążył z piłką blisko pola karnego, czasami zbiegał do środka.

Choć to Athletic Bilbao był zespołem lepszym w pierwszej części meczu, co też udowodnił, zdobywając bramkę. Unai Lopez płaskim strzałem zza pola karnego pokonał golkipera gospodarzy. Akcję analizował jeszcze zespół VAR ze względu na możliwą pozycję spaloną asystującego Inakiego Williamsa, ale ostatecznie gol został uznany.

Zespół Polaka miał swoje momenty. Przy jednym z nich Kądzior mógł nawet zaliczyć asystę, ale przy jego dośrodkowaniu Kike Garcia nieczysto trafił w piłkę, a w dodatku palił akcję. Polski skrzydłowy został jednak zmieniony w przerwie - na drugą część wszedł za niego Pedro Leon. Wejście doświadczonego zawodnika dało więcej możliwości w rozegraniu.

Bardzo szybko po zmianie połów Eibar doprowadził do remisu. Kike Garcia zamknął strzałem głową dośrodkowanie Pedro Leona z rzutu rożnego.

Gospodarze grali coraz śmielej i odważniej, ale w 68. minucie nadziali się na kontrę, którą na gola zamienił Wiliams. Bramka została jednak anulowana - VAR dopatrzył się pozycji spalonej Asiera Villalibre, który asystował.

Ta sytuacja podrażniła ambicje Bilbao, które zaczęło bardziej naciskać. Eibar skupił się na grze w obronie, ale i tak kolejny raz piłka znalazła się w siatce "Rusznikarzy".  Zespołową akcję wykończył płaskim uderzeniem w polu karnym Unai Lopez. VAR analizował jeszcze potencjalny faul Raula Garcii, ale uznał, że starcie z rywalem było w granicach przepisów. Athletic wyszedł zatem na prowadzenie 2:1, którego nie oddał do końca.

Kądzior w ciągu 45 minut zaliczył 16 kontaktów z piłką, pięć na sześć jego podań znalazło adresatów. Wygrał dwa pojedynki, zaliczył jeden udany drybling, osiem razy stracił piłkę. Od portalu sofascore.com otrzymał notę 6,9.

W tabeli La Ligi Eibar zajmuje 14. miejsce i wciąż czeka na pierwszą wygraną w sezonie. Athletic odniósł pierwsze zwycięstwo i uplasował się na 12. miejscu. Ma też rozegrany mecz mniej.

SD Eibar - Athletic Bilbao 1:2 (0:1)
0:1 - Unai Lopez 40'
1:1 - Kike Garcia 47'
1:2 - Unai Lopez 87'