La Liga. Dał show w 20 minut. Dwa gole i asysta Luisa Suareza (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: Luis Suarez
PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: Luis Suarez

Luis Suarez zadebiutował w barwach Atletico Madryt w meczu 3. kolejki La Liga z Granadą (6:1). Urugwajczyk zaliczył prawdziwe "wejście smoka".

"Madryckie show Luisa Suareza. Atletico Madryt rozbiło Granadę aż 6:1, a udział przy trzech golach miał Urugwajczyk, który wszedł na boisko w 70. minucie" - skomentowano na twitterowym koncie Canal+ Sport, gdzie zamieszczono skrót meczu 3. kolejki La Liga (patrz niżej).

Bohaterem meczu na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie (więcej szczegółów TUTAJ) został debiutujący w barwach gospodarzy Suarez. Byłej już gwieździe Barcelony wystarczyło 20 minut (w 70. min zastąpił Diego Costę), żeby udowodnić swoją piłkarską wartość.

33-letni Suarez najpierw asystował przy golu Fernando Llorente (na 4:0), by potem wziąć sprawy w swoje ręce. W 85. min i w doliczonym czasie gry urugwajski napastnik miał okazję do celebrowania radości z powodu strzelonych bramek.

Po meczu Atletico - Granada twitterowy profil La Liga podał informację, że Suarez, zdobywając gola na 6:1, zaliczył jubileuszowe 200. trafienie w lidze hiszpańskiej. Wychowanek Nacional Montevideo występuje na półwyspie Iberyjskim od sezonu 2014/15.

Zobacz popis Suareza na Estadio Wanda Metropolitano.

Zobacz: La Liga. Betis - Real Madryt. Pięć bramek w meczu. Wygrana Królewskich po golu z rzutu karnego