La Liga. Udane wejście w sezon Atletico Madryt. Debiutant Luis Suarez z dwoma golami i asystą

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: Luis Suarez
PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: Luis Suarez

Udanie rozpoczęło sezon Atletico Madryt. Zespół Diego Simeone pokonał na własnym stadionie Granadę 6:1. W 70. minucie w barwach gospodarzy zadebiutował Luis Suarez. Urugwajczyk grał przez 20 minut i zdołał zdobyć dwa gole oraz zaliczyć asystę.

Świetnie w sezon weszło Atletico. Piłkarze z Madrytu w swoim pierwszym meczu w rozgrywkach 6:1 rozgromili Granadę.

Festiwal bramkowy już w 9. minucie rozpoczął Diego Costa. Siedem minut później rzutu karnego nie potrafił wykorzystać Saul Niguez.

Kolejne gole padały po przerwie. W 47. minucie bramkę zdobył Angel Correa, a w 65. minucie Joao Felix. Na 4:0 w 73. minucie trafił Fernando Llorente. Wówczas na murawie przebywał, debiutujący w barwach Atletico, Luis Suarez. To właśnie Urugwajczyk asystował partnerowi przy trafieniu.

Sam Suarez swojego premierowego gola dla Atletico zdobył w 85. minucie. Kilkadziesiąt sekund później goście uratowali honor. Wynik meczu w doliczonym czasie ustalił Luis Suarez, zdobywając swoją drugą bramkę w potyczce.

Atletico Madryt - Granada CF 6:1 (1:0) 1:0 - Costa 9' 2:0 - Correa 47' 3:0 - Felix 65' 4:0 - Llorente 73' 5:0 - Suarez 85' 5:1 - Molina 87' 6:1 - Suarez 90+4'

Osasuna Pampeluna - Levante UD 1:3 (1:1) 1:0 - Torres 38' 1:1 - Melero 41' 1:2 - Roger 77' 1:3 - Morales 81'

Czytaj także: Transfery. Trener Barcelony tłumaczy się z odejścia Luisa Suareza. "To była decyzja klubu" La Liga. Ronald Koeman już żali się na Barcelonę. Czuje się bezradny

Luis Suarez zostanie królem strzelców w La Lidze?