Premier League. Tottenham zabawił się na Old Trafford. "Najgorszy dzień, odkąd jestem w United"

Manchester United został zbity na własnym terenie. Tottenham Hotspur wygrał na Old Trafford aż 6:1! Załamany po meczu był manager "Czerwonych Diabłów" Ole Gunnar Solskjear.

Krzysztof Kaczmarczyk
Ole Gunnar Solskjaer Getty Images / Jay Barratt - AMA / Na zdjęciu: Ole Gunnar Solskjaer
- To mój najgorszy dzień odkąd zostałem managerem Manchesteru United - mówił po meczu wprost Norweg.

Zaczęło się nieźle, bo już w 2. minucie prowadzenie "Czerwonym Diabłom" dał Bruno Fernandes. Już jednak pięć minut później to Tottenham Hotspur prowadził 2:1, a w 29. minucie było jeszcze gorzej od strony gospodarzy, bo za starcie z Erikiem Lamelą z boiska wyleciał Anthony Martial.

Winę za jedną z najwyższych porażek w historii klubu w pełni wziął na siebie jednak Ole Gunnar Solskjaer. - To straszne uczucie. Najgorszy dzień, jaki przeżyłem będąc w tym klubie czy jako zawodnik, czy teraz jako manager - powiedział w rozmowie z BBC.

- Byłem już częścią wielkich porażek i za każdym razem odbijaliśmy się i wracaliśmy na właściwe tory - dodał. - Po wyniku takim jak ten, musisz oczyścić głowę i patrzeć w przyszłość."

Norweg nie miał problemów ze wskazaniem przyczyn tak wysokiej porażki w starciu z "Kogutami". - Czasami popełniasz błędy, to część życia, a my popełniliśmy za dużo błędów w jednym meczu, a gdy grasz przeciwko bardzo dobrej drużynie to efekt jest tak, jak ten wynik. Tottenham ma w sobie dużo jakości i karał nas za każdą pomyłkę - kontynuował.

- Przegraliśmy na własnym terenie 1:6 w starciu z bardzo dobrą drużyną, ale nie da się ukryć, że bardzo przyczyniliśmy się do takiego stanu rzeczy - zakończył.

United przegrali po raz drugi na Old Trafford. Wcześniej komplet punktów z "Teatru Marzeń" wywiozła ekipa Crystal Palace, która wygrała w Manchesterze 3:1.