Fortuna I liga: Stomil Olsztyn walczył do końca. Grzegorz Kuświk wyrwał punkt

Stomil Olsztyn zremisował 1:1 z Resovią dzięki strzałowi w doliczonym czasie Grzegorza Kuświka. Prowadzenie 1:0 utrzymał do końca GKS Bełchatów, który rywalizował z Zagłębiem Sosnowiec.

Grzegorz Kuświk WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Grzegorz Kuświk
Resovia nie zwyciężyła od siedmiu kolejek. Beniaminek z Rzeszowa jest coraz bliżej przełamania, ale cały czas czegoś brakuje mu do pełni szczęścia. W Olsztynie objął prowadzenie dzięki strzałowi Bartłomieja Wasiluka. W zaskoczeniu Piotra Skiby pomógł rykoszet od niefortunnie ustawionego piłkarza Stomilu.

Przyjezdni byli na prowadzeniu do końca podstawowego czasu. Bartłomiej Wasiluk miał nawet szansę na skompletowanie dubletu i podwojenie przewagi Resovii, jednak z dogodnej pozycji nie trafił do bramki. W doliczonych minutach Stomil odpowiedział swoim atakiem, a debiutancki gol Grzegorza Kuświka dla klubu z Warmii dał mu remis 1:1. Doświadczony napastnik po raz pierwszy zagrał w podstawowym składzie zespołu Adama Majewskiego.

W sobotę swoją pozycję w tabeli poprawił najmocniej GKS Bełchatów, który wygrał 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec. O tym, że komplet puntów pozostał w województwie łódzkim, zdecydował strzał Bartłomieja Eizencharta w 31. minucie. Piłka spadła pod nogami młodzieżowca po wrzutce z rzutu wolnego. Przyjezdni nie potrafili jej daleko wybić i Einzenchart ukarał ich za to strzałem po ziemi z kilkunastu metrów.

W drugiej połowie inicjatywa należała do Zagłębia, ale nie zdołało ono doprowadzić do remisu nawet w końcówce, kiedy grało z przewagą zawodnika po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Szymona Łapińskiego. Piłkarze z Sosnowca oddali sześć strzałów celnych, dwa razy więcej niż bełchatowianie, ale żaden z nich nie zaskoczył czujnego Pawła Lenarcika. Kilka prób rozjuszonych przyjezdnych zostało ofiarnie zablokowanych przez obrońców. Heroiczna postawa dała zwycięstwo Brunatnym.

Konfrontacja przy Sportowej rozpoczęła się pięć minut później niż planowano, ponieważ ulewny deszcz, połączony z gradem, utrudnił drużynom przeprowadzenie rozgrzewki. Później piłkarze musieli zmagać się z trudami rywalizacji na nasiąkniętym wodą boisku.

18 GKS Bełchatów 34 6 7 21 24:51 23

Czy Stomil Olsztyn będzie w górnej połowie tabeli Fortuna I ligi po rundzie jesiennej?