Liga Narodów. Masa emocji oraz niespodzianka w pozostałych niedzielnych meczach

Naprawdę sporo działo się w pozostałych niedzielnych spotkaniach Ligi Narodów UEFA. Mieliśmy ramki samobójcze, czerwone kartki i nerwy do samego końca. Doszło też do jednego niespodziewanego rozstrzygnięcia.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Ozan Tufan i Roman Zobnin PAP/EPA / YURI KOCHETKOV / Na zdjęciu: Ozan Tufan i Roman Zobnin
W derbach Skandynawii w ramach Ligi A Ligi Narodów UEFA  Islandczycy musieli uznać wyższość w Duńczyków i przegrali 0:3. Zaczęło się od samobójczej bramki przed przerwą, a tuż po wznowieniu gry Christian Eriksen podwyższył wynik. Trzeciego gola zdobył Robert Skov.

Sporo się działo w Lidze B. Punkty stracili nasi potencjalni rywale na Euro 2020. Irlandia Północna uległa Austrii 0:1. W takim samym stosunku przegrała też Słowacja ze Szkocją.

Remisem skończył się hit Ligi B, czyli mecz Rosji z Turcją. Jako pierwsi gola zdobyli gospodarze ostatniego mundialu, a autorem bramki był Anton Miranchuk. Rywale wyrównali w drugiej połowie dzięki trafieniu Kenana Karamana.

Dużo się działo w meczu Izrael - Czechy. Dość szybko gospodarze wbili sobie bramkę samobójczą, co ułatwiło grę gościom. Prędko podwyższyli prowadzenie w drugiej połowie dzięki Martinowi Vydrze. Kilka minut później zaczęło się robić nerwowo, gdy Eran Zahavi dał Izraelowi gola kontaktowego. Czesi dowieźli jednak wynik 2:1 do końca.

Niespodzianką jest porażka Serbów, którzy ulegli Węgrom 0:1. Ekipa z Bałkanów miała trzy razy więcej szans od przeciwnika, ale zaledwie trzy strzały były celne.

W Lidze C Grecja pewnie pokonała u siebie Mołdawię 2:0. Przed przerwą w drużynie gości Veaceslav Posmac dostał czerwoną kartkę i całą drugą połowę grali w osłabieniu. Chwilę po tej decyzji sędziego Grecy zdobyli bramkę z rzutu karnego. W drugiej połowie kontrolowali sytuację i podwyższyli prowadzenie. W końcówce Mołdawianie zmarnowali rzut karny, który był jedną z niewielu szans, jakie mieli.

Słowenia też wypełniła swoje zadanie i po wyrównanym meczu pokonała Kosowo 1:0.

Islandia - Dania 0:3 (0:1)
0:1 - Runar Sigurjonsson (sam.) 45'
0:2 - Christian Eriksen 46'
0:3 - Robert Skov 61'

Irlandia Północna - Austria 0:1 (0:1)
0:1 - Michael Gregoritsch 42'

Izrael - Czechy 1:2 (0:1)