Peace Cup: Juventus i Aston Villa w finale

Za nami półfinałowe mecze Peace Cup. Drużyna Aston Villi pokonała 2:1 FC Porto, a Juventus Turyn w takim samym stosunku bramkowym ograł Real Madryt. Zatem w obu przypadkach faworyci zawiedli, bo zdaniem fachowców w finale miały zagrać zespoły popularnych Smoków i Królewskich.

Adam Kiołbasa

Juventus - Real 2:1 (1:1)
1:0 - Cannavaro 3'
1:1 - C. Ronaldo (k.) 41'
2:1 - Salihamidzić 44'

Bianconeri przystąpili do tego spotkania bez Diego, a w szeregach wicemistrza Hiszpanii zabrakło m.in. Ricardo Kaki i Ikera Casillasa. Cały mecz rozegrał za to Jerzy Dudek.

Stara Dama bardzo szybko, bo już w 3. minucie objęła prowadzenie, kiedy to po rzucie wolnym wykonywanym przez Alessandro Del Piero, na listę strzelców wpisał się Fabio Cannavaro. Na odpowiedź Galaktycznych przyszło nam czekać do końcówki pierwszej części gry. W polu karnym przez Giorgio Chielliniego faulowany był Raul, a jedenastkę wykorzystał Cristiano Ronaldo.

Zaraz po zmianie stron ponownie na prowadzenie wyszedł Juventus. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Alexa Del Piero, tym razem trafił Hasan Salihamidzić. Chociaż Real starał się doprowadzić do wyrównania, to po raz drugi Buffon już piłki z bramki wyciągać nie musiał.

Juventus: Buffon, Grygera, Cannavaro (46' Legrottaglie), Chiellini, Salihamidzic, Camoranesi, Felipe Melo (72' Marrone), Tiago, Giovinco (61' Zanetti), Del Piero (68' Iaquinta), Amauri.

Real: Dudek, Torres, Pepe, Metzelder, Drenthe, Lass, Guti (78' Gago), Granero, Cristiano Ronaldo, Benzema (73' Higuain), Raúl (73' Negredo).

Żółte kartki: Grygera, Salihamidzić, Felipe Melo, Camoranesi (Juventus) oraz Drenthe, Granero (Real).

Sędzia: Stephan Johannesson (Szwecja).

FC Porto - Aston Villa 1:2 (0:2)
0:1 - Heskey 14'
0:2 - Sidwell 37'
1:2 - Hulk 90'

Zawiodło FC Porto. Popularne Smoki już do przerwy przegrywały z Aston Villą różnicą dwóch bramek. W 14. na listę strzelców wpisał się Emile Heskey, a w 37. minucie na 2:0 podwyższył Sidwell.

Po zmianie stron Portugalczycy zaatakowali, a po tym, jak w 69. Heskey zobaczył czerwoną kartkę mogli mieć nadzieje na odnotowanie korzystnego rezultatu. Ostatecznie Smoki zdobyły gola, ale Hulk uczynił to dopiero w 90 minucie, co oznacza, że do finału zakwalifikowali się Anglicy.

FC Porto: Nuno, Alvaro, Bruno Alves, Roque, Fucile, Meireles (46' Costa), Guarin (46' Bellushi), Fernando, Falcao (67' Rodriguez), Mariano Gonzales (67' Farias), Varela (46' Hulk).

Aston Villa: Guzan, Shorey (85' Bannan), Cuellar, Davies (20' Clarke), Lichaj (72' Herd), Albrighton, Sidwell, Reo-Coker, Young (72' Weimann), Heskey, Carew (65' Lowry).

Żółte kartki: Hulk (Porto) oraz Guzan, Lichaj, Albrighton, Herd (Aston Villa).

Czerwona kartka: Heskey 69' (Aston Villa).

Sędzia: Michael Koukoulakis (Grecja).