Oficjalnie: Ricardo Sa Pinto wrócił na ławkę. Zaskakujący kierunek byłego trenera Legii Warszawa

Ricardo Sa Pinto przejął swój 10. seniorski zespół w 8-letniej trenerskiej karierze. Portugalczyk podpisał kontrakt z brazylijskim klubem Vasco da Gama.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Ricardo Sa Pinto WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Ricardo Sa Pinto
Po 10 miesiącach na ławkę trenerską wraca Ricardo Sa Pinto. Były opiekun Legii Warszawa podpisał kontrakt z brazylijski zespołem Vasco da Gama. 48-latek przejmuje klub w trakcie sezonu i ma przerwać fatalną serię bez wygranej od połowy września.

Sa Pinto w roli pierwszego trenera seniorskiej ekipy zadebiutował w lutym 2012 roku, gdy został szkoleniowcem Sportingu Lizbona. Od tamtego czasu 10-krotnie zmieniał miejsce pracy i tylko w jednym zespole przetrwał cały rok - z belgijskim Standard Liege przepracował sezon 2017/2018.

Vasco da Gama będzie pierwszym klubem z Ameryki Południowej, który poprowadzi Sa Pinto. Po kilkumiesięcznej przygodzie w Sportingu pracował z serbską Crveną Zvezdą, greckimi OFI Kreta i Atromitos Ateny (dwukrotnie), portugalskim Belenenses, arabskim Al-Fateh, Standardem Liege, Legią Warszawa, a ostatnio z rodzimą Bragą.

Sa Pinto Legię przejął na początku sezonu 2018/2019. Klub poprowadził w 28 meczach - wygrał 16-krotnie, a po 6 razy remisował i przegrywał. Został zwolniony po porażce z Wisłą Kraków 0:4.

Po kilku miesiącach wrócił do Portugalii, gdzie podpisał kontrakt z Bragą. W grudniu 2019 r., po sześciu miesiącach, ponownie został zwolniony. Od tamtego czasu nie pracował w roli trenera.