La Liga. Getafe - Barcelona. Zaskakująca porażka zespołu Ronalda Koemana!

Niespodziewanej porażki w wyjazdowej potyczce z Getafe doznała Barcelona. Wicemistrzowie Hiszpanii przegrali 1:0, tracąc gola po rzucie karnym.

Michał Piegza
Leo Messi PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: Leo Messi
Po porażce Realu Madryt FC Barcelona miała okazję zrównać się punktami z liderem La Ligi. Warunkiem była wygrana z nieobliczalnym Getafe.

Od początku spotkania więcej z gry mieli wicemistrzowie Hiszpanii. Goście jednak kreowali sobie niewiele okazji do zdobycia premierowego gola. Gospodarze niezbyt byli zainteresowani atakowaniem większą liczbą graczy.

Katalończycy grali statyczne, ale swoje momenty w 1. połowie mieli. Dokładniej rzecz ujmując takowe były dwa. W 20. minucie po składnej akcji Sergino Dest dograł do Leo Messiego, ten uderzył precyzyjnie. Piłka zatrzymała się na słupku. Z kolei dziesięć minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Antoine Griezmann. Francuz z siedmiu metrów huknął wysoko ponad bramką. W odpowiedzi, minutę później, Jaime Mata płasko przymierzył metr obok słupka.

Po przerwie Barcelona wciąż atakowała, ale grała bardzo statycznie i przewidywalnie. Niewidoczny był, wyraźnie zmęczony meczami w reprezentacji Argentyny, Messi. Gospodarze czekali na swoją szansę i doczekali się jej w 55. minucie. Po dośrodkowaniu Frenkie De Jong zamiast w piłkę trafił w nogi rywala. Sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Rzut karny pewnie wykorzystał Mata.

Przegrywając Barcelona niewiele zrobiła, aby zmienić swoją złą sytuację. Gospodarze bez większych problemów rozbijali anemiczne próby gości. Na moment grę wybrańców Ronalda Koemana ożywił Ansu Fati. W 67. minucie rezerwowy padł w polu karnym, sędzia "jedenastki" nie podyktował, a miał ku temu podstawy.

Barcelonę dobić na siedem minut przed końcem mógł Juan Hernandez. Napastnik naciskany przez obrońcę wpadł z piłką w pole karne. Mocny strzał z trudnej pozycji na poprzeczkę wybił bramkarz. Minutę przed końcem snajper przez pół boiska biegł naprzeciwko Neto, w wyśmienitej sytuacji uderzył kilka metrów ponad bramką!

Goście do końca szukali wyrównującej bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu piłka z ok. 11 metrów przestrzelił Messi. Z kolei w szóstej piłka odbiła się od obrońcy i zatrzymała na poprzeczce. Kilkadziesiąt sekund później sędzia zakończył potyczkę. Gracze Barcelony musieli przełknąć w sezonie porażkę.

Getafe CF - FC Barcelona 1:0 (0:0)
1:0 - Jaime Mata (k.) 56'

Getafe FC: David Soria - Damian Suarez, Ortega Dakonam, Erick Cabaco, Mathias Olivera - Allan Nyom, Nemanja Maksimović (90+5' Víctor Mollejo), Mauro Arambarri, Marco Cucurella - Jaime Mata (71' Enes Unal), Juan Hernandez (89' David Timor).

FC Barcelona: Murara Neto Norberto - Sergi Roberto (87' Riqui Puig), Gerard Pique, Clement Lenglet, Sergino Dest - Pedri (62' Philippe Coutinho), Sergio Busquets, Frenkie De Jong (80' Martin Braithwaite) - Lionel Messi, Antoine Griezmann (80' Francisco Trincao), Ousmane Dembele (62' Ansu Fati).

Żółte kartki: Mata, Cabaco, Nyom, Olivera (Getafe) oraz Pique, Roberto, Dest (Barcelona).

0:2 - Yannick Carrasco 90+5'

Czytaj także: Transfery. FC Barcelona ma porozumienie z Memphisem Depayem La Liga. "Drużyna jest na pierwszym miejscu". Leo Messi ma mniejszą obsesję na punkcie strzelania bramek