Serie A: wygrana Cagliari Calcio z Torino FC. Sebastian Walukiewicz asystował przy golu

Sebastian Walukiewicz, Karol Linetty i Bartłomiej Drągowski zagrali wczesnym popołudniem w lidze włoskiej. Najbardziej zadowolony był obrońca Cagliari Calcio, którego drużyna pokonała 3:2 Torino FC. Walukiewicz asystował przy golu.

piłkarz Cagliari Calcio PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: piłkarz Cagliari Calcio
Torino FC nie grało przez trzy tygodnie. Przed przerwą reprezentacyjną nie doszedł do skutku mecz Byków z przebywającą na kwarantannie Genoą CFC. Tym razem na Stadio Olimpico przyjechali piłkarze Cagliari Calcio, którzy wygrali tylko jeden z wcześniejszych 11 meczów z Toro i wracali maksymalnie z punktem z sześciu poprzednich wypraw do stolicy Piemontu. Dlatego niedzielne rozstrzygnięcie jest pewnym przełomem.

Konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:2 dla Cagliari. W niespełna 20 minutach otwierających mecz padły trzy gole, a ekipa z Sardynii zdobył prowadzenie 2:1. Przy trafieniu Joao Pedro asystował Sebastian Walukiewicz, który po dośrodkowaniu wykonał wstrzelenie piłki w kierunku bramki Salvatore Sirigu i trochę przypadkiem dostarczył ją pod nogi Brazylijczyka. Pozostałe dwa gole dla Cagliari strzelił Giovanni Simeone. W pokonanym zespole przez 88 minut grał Karol Linetty.

Bartłomiej Drągowski wrócił do rywalizacji w lidze włoskiej po debiucie w reprezentacji Polski. Jego ACF Fiorentina zmierzyła się ze Spezią Calcio, z którą nigdy dotąd nie poniosła porażki. Tylko Torino oddawało średnio mniej strzałów niż beniaminek w dotychczasowej części sezonu, więc liczby nie zapowiadały dużego wyzwania dla Drągowskiego.

Spezia pokazała jednak charakter i choć po pięciu minutach meczu przegrywała 0:2, to zdołała doprowadzić do wyniku 2:2. Przed przerwą Drągowskiego pokonał strzałem między nogami w sytuacji sam na sam Daniele Verde. Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu Diego Farias uderzył tak dobrze, że reprezentant Polski tylko obserwował zmierzającą do siatki piłkę. Po drodze zmylił do drobny rykoszet.

2:3 - Giovanni Simeone 73'

Spezia Calcio - ACF Fiorentina 2:2 (1:2) 0:1 - German Pezzella 2' 0:2 - Cristiano Biraghi 4' 1:2 - Daniele Verde 39' 2:2 - Diego Farias 75'