III liga. Ruch Chorzów rozgromił Zagłębie II Lubin. Szósta wygrana z rzędu. Karny, wolny, rożny

Ruch Chorzów wygrał po raz szósty z rzędu. Niebiescy w zaległym spotkaniu 4:0 pokonali Zagłębie II Lubin. Klub z Cichej umocnił się na pozycji lidera III ligi grupy III.

Michał Piegza
kibice Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów
Piłkarze Ruchu Chorzów złapali wiatr w żagle i są nie do zatrzymania. W środę, w zaległym spotkaniu, Niebiescy pewnie pokonali drugi zespół Zagłębia Lubin. Rezerwy Miedziowych kilka dni temu pokonały inny zespół walczący o awans, Polonię Bytom. Przy Cichej szans na dobry wynik nie mieli.

Do spotkania chorzowianie przystąpili bez Łukasza Janoszki. "Ecik" przebywa na kwarantannie, w jego miejsce zagrał bohater spotkania ze Stalą Brzeg Daniel Paszek.

O wygranej gospodarzy w dużej mierze zadecydowały stałe fragmenty gry. Prowadzenie Ruch uzyskał po rzucie karnym, który został podyktowany w 19. minucie. Wówczas po dograniu z rogu i uderzeniu piłkę lecącą do bramki ręką zablokował obrońca. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Mariusz Idzik.

Kolejne gole padały po przerwie. W 49. minucie kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył snajper z Cichej. Piłka po rękach bramkarza wpadła w samo okienko bramki Kamila Bielikowa.

Prowadząc 2:0 Ruch cały czas dyktował warunku gry. W ostatnich dwudziestu minutach wydawało się, że chorzowianie opadają z sił. Gra przeniosła się na połowę gospodarzy. To jednak chorzowianie zadawali kolejne ciosy. W 79. minucie z rzutu rożnego bezpośrednio na bramkę gości uderzył Mateusz Winciersz. Golkiper tak interweniował, że piłka znalazła się w bramce Miedziowych. Z kolei w 90. minucie wracający do gry po chorobie Michał Mokrzycki dobił do bramki odbite przez Bielikowa uderzenie Mateusza Lechowicza.

Dzięki trzem punktom Ruch nad wiceliderem Ślęzą Wrocław ma 5 punktów przewagi. W najbliższy weekend Niebiescy pauzują.

Ruch Chorzów - Zagłębie II Lubin 4:0 (1:0)
1:0 - Mariusz Idzik (k.) 20'
2:0 - Mariusz Idzik 49'
3:0 - Mateusz Winciersz 79'
4:0 - Michał Mokrzycki 90'

Ruch Chorzów: Bielecki - Będzieszak (75' Lechowicz), Kasolik, Kawula, Kwaśniewski - Sikora, Duchowski (68' Mokrzycki) - Paszek (85' Kowalski), Foszmańczyk (85' Neugebauer), Winciersz (85' Rudek) - Idzik.

Zagłębie II Lubin: Bielikow - Rogalski, Lepczyński, Kruk, Hanc - Kizyma (46' Siga), Galas - Zynek (61' Sobczak), Dudziński, Więcek (82' Zając) - Kusztal (58' Laskowski).