The Championship: remis w meczu Polaków. Przemysław Płacheta dostał kilka minut

Bartosz Białkowski i Michał Helik rozegrali pełną partię, a ich kluby zremisowały 1:1 w The Championship. Przemysław Płacheta był zmiennikiem i właśnie po wejściu Polaka Norwich City zapewniło sobie zwycięstwo 2:1 z Wycombe Wanderers.

Przemysław Płacheta Materiały prasowe / Norwich City / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Polacy spotkali się na The Den. Obaj odpowiedzialni w dużej mierze za bronienie. Bartosz Białkowski nie opuszcza posterunku między słupkami w bramce Millwall FC, a Michał Helik wywalczył miejsce w defensywie Barnsley FC. Gospodarze grali o trzecie zwycięstwo z rzędu z zespołem, który nie zdobył kompletu punktów od początku sezonu.

Millwall napotkało na duży opór przeciwnika i jako pierwsze straciło gola po strzale Alexa Mowatta. Niewiele później rozpoczął się pościg kompanów z pola Białkowskiego. W czasie doliczonym do pierwszej połowy udało im się co prawda wyrównać, ale zdobycie prowadzenia okazało się zbyt trudnym zadaniem. Stanęło na remisie 1:1.

Identycznie jak Millwall o trzecie zwycięstwo z rzędu grał Norwich City. Klub Przemysława Płachety mógł w meczu z Wycombe Wanderers potwierdzić, że na dobre otrząsnął się po spadku z Premier League i zaaklimatyzował w The Championship.

Początek na to właśnie wskazywał, ponieważ w 3. minucie Teemu Pukki strzelił gola na 1:0 dla Norwich. Gospodarze nie potrafili sprawnie pójść za ciosem, a niebawem stracili bramę na 1:1 wskutek strzału Scotta Kashketa. Płacheta wszedł na boisko w 85. minucie za Lucasa Ruppa i dopiero po wejściu Polaka padł gol na 2:1 dla gospodarzy, którego autorem był Mario Vrancić w doliczonym czasie.