Złoty But: sprawdź najnowszą klasyfikację

Robert Lewandowski ponownie walczy o zdobycie europejskiego Złotego Buta. Na razie jest liderem, chociaż w weekend odpoczywał i nie powiększył swojego dorobku strzeleckiego.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski Getty Images / M. Donato/FC Bayern / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Polski napastnik zgromadził jak dotychczas 10 goli w Bundeslidze, które dają mu 20 punktów. Robert Lewandowski tym razem odpoczywał w weekendowym spotkaniu ligi niemieckiej z 1. FC Koeln. Bayern wygrał 2:1, a naszego rodaka zabrało nawet na ławce rezerwowych. To niezwykle rzadka sytuacja, żeby Lewandowskiego nie było nawet w meczowej kadrze.

Na drugim miejscu w klasyfikacji Złotego Buta znajdują się zawodnicy z Premier League - Heung-Min Son z Tottenhamu Hotspur oraz Dominic Calvert-Lewin z Evertonu. Obaj mają po osiem trafień, a napastnik The Toffees w weekend dołożył jednego gola.

Wielką formę podtrzymuje Zlatan Ibrahimović, który do strzelenia siedmiu bramek w Serie A potrzebował zaledwie czterech meczów. Szwed trafia do siatki średnio co 51 minut. Dla porównania Lewandowski robi to co... 37 minut.

Formy z zeszłego sezonu nie może póki co znaleźć Ciro Immobile, który wygrał poprzednią edycję Złotego Buta. Napastnik Lazio Rzym ma dwa gole w czterech meczach Serie A.

-. Kyllian Mbappe PSG 7 (+1) 14

Ranking powstaje w oparciu o liczbę goli strzelonych przez piłkarzy w lidze. Bramki są mnożone przez współczynnik trudności rozgrywek. Najwyższy - dwa - ma pięć czołowych lig. Obecnie: hiszpańska, angielska, niemiecka, francuska i włoska (współczynnik zależy od wyników klubów z każdej ligi w europejskich pucharach w ciągu ostatnich pięciu sezonów). W poprzednim sezonie nagrodę zebrał Ciro Immobile (72 pkt za 36 goli). ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kompletnie zaskoczył bramkarza. Komentator "odleciał"

Czy Lewandowski strzeli przynajmniej 30 goli w Bundeslidze?