The Championship: czyste konto Bartosza Białkowskiego, Michał Helik sprokurował rzut karny

Bez goli w "polskim" meczu The Championship. Norwich City Przemysława Płachety zremisowało 0:0 z Millwall FC Bartosza Białkowskiego.

Szymon Mierzyński
Michał Helik Getty Images / Emily Moorby/MI News/NurPhoto / Na zdjęciu: Michał Helik
Obaj nasi reprezentanci zagrali od początku. Były piłkarz Śląska Wrocław opuścił boisko w 77. minucie, gdy został zmieniony przez Jordana Hugilla. Białkowski natomiast wystąpił w pełnym wymiarze i po raz piąty w obecnym sezonie zachował czyste konto.

Znacznie gorszy wieczór miał Michał Helik, którego Barnsley FC uległo na wyjeździe Cardiff City 0:3. Polski obrońca rozegrał całe spotkanie i w końcówce pierwszej połowy sprokurował rzut karny, faulując Harry'ego Wilsona. Po chwili z "wapna" do siatki trafił Joe Ralls.

Norwich City zajmuje aktualnie 3. miejsce w tabeli The Championship, Millwall FC jest 7., zaś Barnsley FC - 17.

W środę nastąpi dokończenie 10. kolejki. Derby County Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka podejmie Queens Park Rangers.

Norwich City - Millwall FC 0:0

Cardiff City - Barnsley FC 3:0 (1:0)
1:0 - Junior Hoilett 4'
2:0 - Joe Ralls (k.) 45+1'
3:0 - Harry Wilson 77'

Czy Norwich City awansuje do Premier League?