Puchar Włoch: Sampdoria przegrała w derbach. Drużyna Bartosza Bereszyńskiego straciła trzy gole w 12 minut

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński
Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński

Genoa CFC zwyciężyła 3:1 z UC Sampdorią, w której podstawowym składzie zagrał Bartosz Bereszyński. W Pucharze Włoch pozostaje Torino FC, któremu w pokonaniu 2:0 Virtusa Entella pomógł Karol Linetty. Poznaliśmy siedem z ośmiu par kolejnej rundy.

Tej jesieni kibice w Genui mogli dwa razy przeżywać emocje związane z derbami. Konfrontacja ligowa zakończyła się remisem 1:1. Sampdoria objęła w niej prowadzenie, ale nie nacieszyła się nim długo. W czwartek wyglądało na to, że Blucerchiati nauczyli się czegoś na swoich błędach i po strzale na 1:0 Valerio Verre nie pozwolili na szybką odpowiedź lokalnemu przeciwnikowi.

Sampdoria grała w silnym zestawieniu z między innymi Bartoszem Bereszyńskim, Mortenem Thorsbym i Jakubem Jankto. Ekipa Claudio Ranierego radziła sobie z niemrawymi atakami Genoi CFC. Po 55 minutach meczu formalni goście mieli w statystykach jeden, niecelny strzał.

Dlatego późniejszy zwrot akcji był małym zaskoczeniem. Genoa CFC po bezbarwnej godzinie spędzonej na boisku nagle przyspieszyła i strzeliła trzy gole w 12 minut. Na najważniejszego zawodnika meczu wyrósł autor dubletu Gianluca Scamacca, a jedną bramkę dołożył wprowadzony z ławki rezerwowych Lukas Lerager. Sampdoria zachowała się nonszalancko i mimo prowadzenia straciła gola wyrównującego z kontrataku.

Torino FC zapewniło sobie zwycięstwo 2:0 z Virtusem Entella w pierwszej połowie. Simone Zaza strzelił gola w drugim meczu z rzędu, a po zaledwie dwóch minutach prowadzenie Byków powiększył Federico Bonazzoli. Karol Linetty zszedł przy korzystnym wyniku po godzinie, a pozostali na boisku gospodarze tym razem nie pozwolili sobie na zmarnowanie przewagi.

1/16 finału Pucharu Włoch:

UC Sampdoria - Genoa CFC 1:3 (1:0) 1:0 - Valerio Verre 18' 1:1 - Gianluca Scamacca 60' 1:2 - Lucas Lerager 68' 1:3 - Gianluca Scamacca 72'

Torino FC - ACD Virtus Entella 2:0 (2:0) 1:0 - Simone Zaza 28' 2:0 - Federico Bonazzoli 30'

1/8 finału Pucharu Włoch:

Atalanta BC - Cagliari Calcio Lazio - Parma Napoli - Empoli FC / Brescia Calcio AS Roma - Spezia Calcio Inter Mediolan - ACF Fiorentina AC Milan - Torino FC US Sassuolo - SPAL Juventus FC - Genoa CFC

Czytaj także: Zlatan Ibrahimović czaruje. AC Milan wygrał na szczycie tabeli z SSC Napoli Czytaj także: Kamil Glik odetchnął. Benevento Calcio z czystym kontem i zwycięstwem

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Genoa CFC wyeliminuje Juventus FC z Pucharu Włoch?