Puchar Włoch: pojedynki z dramaturgią. Sebastian Walukiewicz pomógł w awansie

Sebastian Walukiewicz rozegrał pełny mecz w Pucharze Włoch, a jego drużyna Cagliari Calcio zwyciężyła 2:1 z Hellasem Werona, w którym wystąpił Paweł Dawidowicz. Konfrontacje w Bolonii i w Udine zostały rozstrzygnięte w dogrywce.

radość piłkarzy Cagliari PAP/EPA / FABIO MURRU / Na zdjęciu: radość piłkarzy Cagliari
Trwająca runda Pucharu Włoch wyłania przeciwników dla ośmiu najlepszych klubów poprzedniego sezonu w Serie A. W środę doszło już do trzech spotkań między drużynami występującymi w elicie.

Sebastian Walukiewicz i Paweł Dawidowicz grali od początku w meczu Cagliari Calcio z Hellasem Werona. Do końca pozostał na boisku tylko obrońca zespołu z Sardynii, a obciążony żółtą kartką Dawidowicz został ściągnięty po pierwszej połowie. Zresztą nie tylko on, ponieważ Ivan Jurić wymienił w przerwie również Marta Cetina oraz Bruno Amione. Dużo to nie pomogło, a Cagliari zwyciężyło 2:1 dzięki bramce w doliczonym czasie Riccardo Sottila.

Jeszcze większa dramaturgia była w meczu Bologni FC ze Spezią Calcio. Drużyna ze Stadio Renato dall'Ara prowadziła, a nawet kiedy została dogoniona przez przeciwnika, miała dużą szansę na zapewnienie sobie awansu w czasie doliczonym do podstawowego. Zmarnował ją Musa Barrow, który nie wykorzystał rzutu karnego. Spezia skorzystała i w dogrywce doprowadziła dwoma strzałami Giulio Maggiore do wyniku 4:2. Łukasz Skorupski był na ławce rezerwowych, identycznie jak Bartłomiej Drągowski w wygranym 1:0 meczu ACF Fiorentiny z Udinese Calcio. Także w tym starciu była dogrywka.

Parma zwyciężyła 2:1 z Cosenzą dzięki dubletowi Juana Francisco Brunetty. Argentyńczyk przedstawił się nim w Italii. Do zespołu z regionu Emilia-Romagna dołączył w październiku, ale zadebiutował dopiero w weekend po wyleczeniu kontuzji. Podopieczni Fabio Liveraniego przeważali i oddali dwucyfrową liczbę strzałów celnych.

Już we wtorek awansował SPAL, który na Stadio Paolo Mazza wygrał 2:0 z Monzą. Na pierwszego gola pracował przez ponad godzinę, a strzelił go z rzutu karnego Alberto Paloschi. Wynik ustalił Enrico Brignola, który trafił do bramki przeciwnika po raz pierwszy od grudnia 2018 roku. Grający w meczach ligowych Bartosz Salamon pozostał na ławce rezerwowych. Tak samo jak Christian Gytkjaer, król strzelców PKO Ekstraklasy.