Serie A: AC Milan uratował się przed pierwszą porażką

Dobiegła końca 11. kolejka ligi włoskiej, a AC Milan wciąż jest niepokonany. Lider w doliczonym czasie doprowadził do remisu 2:2 z meczu z Parmą Calcio 1913.

Yann Karamoh i Franck Kessie PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Yann Karamoh i Franck Kessie
AC Milan strzelił minimum gola w 31 meczach ligowych z rzędu, a także w 15 ostatnich pojedynkach przeciwko Parmie. Podopieczni Stefano Piolego punktowali dotąd regularnie i stopniowo zdobywali przewagę w tabeli nad innymi klubami chcącymi walczyć o scudetto oraz awans do Ligi Mistrzów. Konfrontacja na własnym stadionie przeciwko Crociatim wydawała się dobrą okazją do poprawienia notowań na górze tabeli, ale udało się wyszarpnąć tylko "oczko".

Problemy Milanu rozpoczęły się w 5. minucie, ponieważ Stefano Pioli musiał przeprowadzić zmianę spowodowaną urazem Matteo Gabbii. Na ławce rezerwowych nie miał kontuzjowanego Simona Kjaera, dlatego do Alessio Romagnolego dołączyła postać dość anonimowa dla postronnego kibica Pierre Kalulu. Ten, bez rozgrzewki, nie popisał się w 13. minucie. Był za daleko od Hernaniego, który strzelił gola na 1:0 dla Parmy po płaskim dośrodkowaniu Gervinho.

AC Milan nie wyrównał w pierwszej połowie, choć szans nie brakowało. W 40. minucie był o włos, ponieważ w jednej akcji piłka odbiła się zarówno od poprzeczki, jak i od słupka w bramce Luigiego Sepe. Bramkarz Parmy miał ogromne szczęście po strzałach Davide Calabrii oraz Hakana Calhanoglu. W czasie doliczonym Turek trafił w słupek raz jeszcze.

Przed drugą połową Stefano Pioli postanowił dodać energii atakom oskrzydlającym. Samuel Castillejo został zmieniony na Rafaela Leao, a Brahim Diaz na Jensa Pettera Hauge. Na boisku zrobiło się jeszcze dynamiczniej. Parma podwoiła prowadzenie strzałem Jasmina Kurticia, ale już w 58. minucie Theo Hernandez trafił na 1:2. Pozostało ponad pół godziny na odwrócenie wyniku, ale Rossonerim udało się tylko wyrównać. Theo Hernandez ustalił wynik na 2:2 w doliczonym czasie.

W tym sezonie AC Milan jest niepokonany przez 11 kolejek. Poprzednie tak dobre serie na otwarcie rozgrywek miał w 1991, 1992 oraz 2003 roku i kończyły się one zdobycie mistrzostwa Włoch. Po sobotniej porażce Atletico Madryt z Realem, Rossoneri są jedynym klubem w topowych ligach europejskich, który nie poniósł porażki w swoim kraju od początku czerwca 2020 roku.

AC Milan - Parma Calcio 1913 2:2 (0:1)
0:1 - Hernani 14'
0:2 - Jasmin Kurtić 56'
1:2 - Theo Hernandez 58'
2:2 - Theo Hernandez 90'

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria, Matteo Gabbia (5' Pierre Kalulu), Alessio Romagnoli, Theo Hernandez - Ismael Bennacer (75' Sandro Tonali), Franck Kessie - Samuel Castillejo (46' Rafael Leao), Hakan Calhanoglu, Brahim Diaz (46' Jens Petter Hauge) - Ante Rebić

Parma: Luigi Sepe - Simone Iacoponi, Yordan Osorio, Bruno Alves, Riccardo Gagliolo - Hernani (87' Maxime Busi), Gaston Brugman, Jasmin Kurtić (74' Simon Sohm) - Yann Karamoh (67' Wylan Cyprien), Andreas Cornelius (67' Roberto Inglese), Gervinho

Żółte kartki: Hernandez, Calabria, Kalulu (Milan) oraz Osorio, Iacoponi, Inglese (Parma)