Serie A: Torino FC zadomawia się w strefie spadkowej. Kolejna porażka klubu Karola Linettego

Torino FC przegrało 2:3 z Udinese Calcio i pozostaje w strefie spadkowej ligi włoskiej. Drużyna Karola Linettego potrafiła w tym meczu odrobić dwubramkową stratę do przeciwnika i minutę później stracić gola.

mecz Torino FC - Udinese Calcio PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: mecz Torino FC - Udinese Calcio
Torino FC marnuje kolejne szanse na poprawienie wyników i opuszczenie strefy spadkowej. Podopieczni Marco Giampaolo w większości spotkań tylko rozbudzają nadzieje kibiców na przełamanie, po czym popełniają w nich szkolne błędy. Tak było na przykład w przegranych 1:2 derbach z Juventusem. W sobotę klub z Piemontu podjął Udinese Calcio i nie ma usprawiedliwienia dla kolejnego niepowodzenia.

Udinese potrafi być nieprzyjemnym przeciwnikiem, ale akurat w poprzednich dziewięciu meczach z Torino FC odniosło tylko jedno zwycięstwo. Na Stadio Olimpico gospodarze triumfowali w trzech poprzednich przypadkach i nawet nie stracili gola przez 270 minut. Tym razem lepsi okazali się jednak gracze z Udine.

Sobotnia konfrontacja dostarczyła dużo mocnych wrażeń. Nie po raz pierwszy na Stadio Olimpico mecz był wypełniony zwrotami akcji. Na przykład między 67. a 69. minutą padły trzy bramki. Torino zachowało się karygodnie, ponieważ krótko po odrobieniu wyniku 0:2 na 2:2 pozwoliło Iliji Nestorovskiemu na odzyskanie prowadzenia 3:2 dla Udinese. Była szansa na wyszarpnięcie punktu przeciwnikom w 84. minucie, ale strzał Ricardo Rodrigueza zatrzymał się na poprzeczce.

Karol Linetty wystąpił od początku sezonu w 11 meczach ligowych oraz dwóch pucharowych, strzelił jednego gola. Marco Giampaolo, który sprowadzał reprezentanta Polski do klubu, nie ma pomysłu na poprawienie wyników i jego pozostanie na stanowisku stoi pod znakiem zapytania.

Torino FC - Udinese Calcio 2:3 (0:1)
0:1 - Ignacio Pusetto 24'
0:2 - Rodrigo De Paul 54'
1:2 - Andrea Belotti 67'
2:2 - Federico Bonazzoli 68'
2:3 - Ilija Nestorovski 69'

Torino: Salvatore Sirigu - Lyanco, Nicolas N'Koulou (46' Armando Izzo), Ricardo Rodriguez - Wilfried Stephane Singo, Soualiho Meite (46' Sasa Lukić), Tomas Rincon, Karol Linetty, Mergim Vojvoda (63' Amer Gojak) - Simone Zaza (46' Federico Bonazzoli), Andrea Belotti

Udinese: Juan Musso - Kevin Bonifazi, Bram Nuytinck (43' Rodrigo Becao), Samir - Jens Stryger Larsen, Rodrigo de Paul, Walace (61' Rolando Mandragora), Roberto Pereyra (82' Jean-Victor Makengo), Marvin Zeegelaar - Ignacio Pussetto (82' Kevin Lasagna), Gerard Deulofeu (81' Ilija Nestorovski)

Żółte kartki: Lyanco, Vojvoda, Lukić (Torino) oraz Pereyra, Musso, Becao (Udinese)