Premier League: Everton przedłużył kryzys Arsenalu. Kanonierzy bez wygranej od siedmiu kolejek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Clive Brunskill / POOL / Na zdjęciu: piłkarze Evertonu
PAP/EPA / Clive Brunskill / POOL / Na zdjęciu: piłkarze Evertonu

Everton zapewnił sobie wygraną 2:1 z Arsenalem FC już w pierwszej połowie. Dzięki niej jest wiceliderem Premier League, a Kanonierzy jak nie zwyciężali, tak nie zwyciężają od 1 listopada.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszej połowie piłka wpadła trzy razy do bramki i już po niej prowadził 2:1 Everton. Oba gole dla zespołu z Liverpoolu padły po dośrodkowaniach. W 22. minucie piłkę zagraną przez Dominica Calverta-Lewina dotknął nieszczęśliwie Rob Holding i zaskoczył własnego bramkarza Bernda Leno. W 45. minucie Yerry Mina wykorzystał wrzutkę Gylfiego Sigurdssona z rzutu rożnego.

Arsenal miał problem w obronie i z trudem komplikował przeprowadzanie szybkich ataków przeciwnikom. Pozostawał w kontakcie z Evertonem dzięki strzałowi z rzutu karnego Nicolasa Pepe. Jedenastka dla Kanonierów została podyktowana za przewinienie Toma Daviesa na Ainsleyu Maitlandzie-Nilesie. W drugiej połowie drużyna z Londynu musiała poszukać sposobu na zdobycie drugiej bramki.

Dobrą szansę na dogonienie Evertonu miał David Luiz, który znalazł się w polu karnym przeciwnika, a piłka spadła pod jego nogami po katastrofalnym piąstkowaniu Jordana Pickforda. Uderzenie Brazylijczyka po dośrodkowaniu rodaka Williana ominęło już reprezentanta Anglii, ale zatrzymało się na słupku. Fortuna sprzyjała w tej sytuacji gospodarzom.

Wcześniej zmieniał swoich podopiecznych menedżer Arsenalu. Z ławki rezerwowych wbiegli na boisko kolejno Joe Willock, Gabriel Martinelli oraz Alexandre Lacazette. Również doświadczony Francuz nie znalazł sposobu na poprawienie wyniku w drugiej połowie. Kanonierzy nie byli w tym meczu faworytami, ale porażka 1:2 i tak jest irytująca dla kibiców w Londynie. Składa się ona na pasmo aż siedmiu spotkań bez zwycięstwa w Premier League.

Everton - Arsenal FC 2:1 (2:1) 1:0 - Rob Holding (sam.) 22' 1:1 - Nicolas Pepe (k.) 35' 2:1 - Yerry Mina 45'

Everton: Jordan Pickford - Mason Holgate, Yerry Mina, Michael Keane, Ben Godfrey - Gylfi Sigurdsson, Abdoulaye Doucoure, Tom Davies - Alex Iwobi (83' Seamus Coleman), Dominic Calvert-Lewin (90' Cenk Tosun), Richarlison (90' Jonjoe Kenny)

Arsenal: Bernd Leno - Rob Holding, David Luiz, Kieran Tierney - Ainsley Maitland-Niles, Mohamed Elneny (64' Joe Willock), Dani Ceballos, Bukayo Saka - Nicolas Pepe (71' Gabriel Martinelli), Eddie Nketiah (76' Alexandre Lacazette), Willian

Żółte kartki: Elneny, Tierney, Willock (Arsenal)

Sędzia: Andre Marriner