Puchar Ligi Angielskiej: Manchester United lepszy od Evertonu. Derby w półfinale

Everton nie zdołał zagrozić Manchesterowi United i przegrał 0:2. W półfinale Pucharu Ligi Angielskiej zespół z Old Trafford zagra z Manchesterem City.

Rafał Szymański
Anthony Martial (z lewej) i Marcus Rashford PAP/EPA / Clive Brunskill / POOL / Na zdjęciu: Anthony Martial (z lewej) i Marcus Rashford
Do środowej rywalizacji podopieczni Ole Gunnara Solskjaera przystępowali w doskonałych nastrojach po ligowym zwycięstwie z Leeds United (6:2).

Od początku meczu ćwierćfinałowego to zawodnicy Manchesteru United częściej dochodzili do głosu. Wiele pracy między słupkami Evertonu miał Robin Olsen.

W pierwszej połowie najdogodniejszą sytuację miał Edinson Cavani. Snajper w 8. minucie nie zdołał trafić do siatki z 3 metrów.

7 minut później po raz kolejny zagrożenie stworzył Urugwajczyk. Cavani dwukrotnie próbował pokonać Olsena, jednak bramkarz stanął na wysokości zadania.

Do niezwykle groźnie wyglądającego zdarzenia doszło chwilę po przerwie. Eric Bailly wyskoczył do pojedynku główkowego, na skutek czego zderzył się z Richarlisonem. Brazylijczyk bezwładnie upadł na murawę. Napastnik "The Toffees" chwilę po tym indcydencie został zmieniony przez Bernarda.

W 88. minucie Cavani otrzymał podanie od Anthony'ego Martiala. 33-latek oddał silny strzał zza pola karnego i wreszcie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Wynik na 2:0 podwyższył Martial. W 6. minucie doliczonego czasu Francuski skrzydłowy wykorzystał dogranie Marcusa Rashforda i posłał piłkę obok interweniującego golkipera.

Po ostatnim gwizdku sędziego odbyło się losowanie par półfinałowych Pucharu Ligi Angielskiej. "Czerwone Diabły" zmierzą się z lokalnym rywalem, czyli Manchesterem City. W drugim meczu Tottenham Hotspur zagra o finał z drużyną Brentford FC.

Everton - Manchester United 0:2 (0:0)
0:1 - Edinson Cavani 88'
0:2 - Anthony Martial 90+6'

Everton: Robin Olsen - Seamus Coleman, Yerry Mina, Michael Keane, Ben Godfrey, Abdoulaye Doucoure (89' Cenk Tosun), Andre Gomes (58' Tom Davies), Gylfi Sigurdsson, Alex Iwobi, Richarlison (56' Bernard), Dominic Calvert-Lewin.

Man Utd: Dean Henderson - Axel Tuanzebe, Eric Bailly, Harry Maguire, Alex Telles (84' Luke Shaw), Nemanja Matić, Donny van de Beek (67' Anthony Martial), Paul Pogba, Bruno Fernandes, Mason Greenwood (67' Marcus Rashford), Edinson Cavani.

Sędziował: Andrew Madley.

Żółte kartki: Pogba, Tuanzebe, Martial, Shaw (Manchester United).

Transfery. Arsene Wenger wróci do Arsenalu? "Ma zdolność przyciągania bardzo dobrych piłkarzy"

Czy Manchester United zwycięży w Pucharze Ligi Angielskiej?