Serie A. Włoskie media jednomyślnie oceniły Wojciecha Szczęsnego. Zwrócono uwagę na jeden szczegół

Juventus FC wygrał u siebie z Udinese Calcio 4:1. Włoskie media jednomyślnie oceniły występ Wojciecha Szczęsnego. Dziennikarze zwracają uwagę na to, że Polak miał w tym meczu dużo szczęścia.

Łukasz Witczyk
Wojciech Szczęsny Getty Images / Stefano Guidi / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Rok 2021 Juventus FC rozpoczął od przekonującego zwycięstwa. Mistrzowie Włoch wygrali u siebie z Udinese Calcio 4:1 i dominowali przez całe spotkanie. Wojciech Szczęsny był bliski zachowania czystego konta, ale skapitulował w 90. minucie. Marvin Zeegelaar wepchnął piłkę do bramki Juventusu po dośrodkowaniu Rodrigo De Paula oraz niefortunnej interwencji golkipera Juventusu.

Polak przy straconej bramce mógł zachować się nieco lepiej. Po dograniu De Paula odbił piłkę przed siebie, a z prezentu skorzystał Zeengelaar, który wpakował piłkę do pustej bramki. Włoskie media w kontekście oceny występu Szczęsnego były jednomyślne. Polak dostał "szóstki" w dziesięciostopniowej skali (1 - występ poniżej krytyki, 10 - klasa światowa).

"Odbił piłkę po strzale Larsena na poprzeczkę. Zeengelaar zabrał mu mecz z czystym kontem" - ocenili dziennikarze "La Gazzetta dello Sport". Zdaniem Eurosportu, Szczęsny przy straconym golu nie był winny. Jednak mimo to była to najniższa nota spośród zawodników Juventusu.

"Corriere dela Sera" zwróciło uwagę na grę nogami w wykonaniu Szczęsnego. "Jeden stracony gol został anulowany. Musi uważać na grę nogami" - dodał włoski serwis. Natomiast portal calciomercato.com zauważył, że Polak nie był zmuszony do trudnych interwencji. "Dwukrotnie uratowała go poprzeczka" - dodano.

Noty Wojciecha Szczęsnego:

calciomercato.com La Gazzetta dello Sport coriere.it Eurosport goal.com
Nota 6 6 6 6 6

Czytaj także: Serie A: Piotr Zieliński zagrał popisowo. Gole Polaka pomogły wygrać Napoli Serie A: Juventus FC zmazał plamę. Wojciech Szczęsny zdenerwowany w 90. minucie

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)