Puchar Króla. Eibar gra dalej. Zobacz efektowną asystę Damiana Kądziora [WIDEO]

Eibar awansował do 1/16 Pucharu Króla. Zespół, w którym występuje Damian Kądzior dopiero po dogrywce pokonał III-ligowe Las Rozas (4:3). Polak zaliczył w tym spotkaniu efektowną asystę.

Mateusz Kozanecki
Asysta Damiana Kądziora Twitter / TVP Sport / Asysta Damiana Kądziora
Na 1/32 finału swój udział w Pucharze Króla zakończyły Atletico Madryt czy Celta Vigo. Niewiele brakowało, a z rywalizacją pożegnałby się także SD Eibar, choć początkowo nic na to nie wskazywało.

Już w 14. minucie spotkania efektowną asystą popisał się Damian Kądzior. 28-latek, dla którego było to ósme spotkanie w barwach hiszpańskiego zespołu, dośrodkował w pole karne z odległości około 20 metrów.

Piłka przeleciała nad jego klubowym kolegą, krytym przez obrońcę gospodarzy. Na posterunku znalazł się jednak zamykający akcję Yoshinori Muto, który zamienił podanie Polaka na bramkę.

Ta akcja otworzyła wynik spotkania. Eibar w 69. minucie prowadził już 3:0 i w ciągu zaledwie sześciu minut... roztrwonił całą przewagę. Gospodarze błyskawicznie doprowadzili do remisu.

Damian Kądzior opuścił boisko w 85. minucie, a zastąpiło go Erik Exposito. Doszło do dogrywki, w której Eibar, po bramce Enricha, uciekł spod topora i awansował do 1/16 rozgrywek.

- Kibice mają dość polskiego właściciela. Domagają się jego odejścia!