Klasyfikacja strzelców Bundesligi. Robert Lewandowski coraz bliżej Gerda Muellera

Robert Lewandowski znów zakończył mecz Bundesligi z golem. Polski napastnik zdobył bramkę w wygranym przez Bayern Monachium spotkaniu z Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0.

Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski PAP/EPA / LEON KUEGELER / POOL DFL / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W 54. minucie Joshua Kimmich dograł z własnej połowy do Roberta Lewandowskiego, a Polak ograł obrońcę i bramkarza rywali, a następnie wpakował piłkę do bramki. Był to jego 23. gol w tym sezonie, dzięki czemu napastnik Bayernu umocnił się na czele klasyfikacji strzelców Bundesligi.

W piątkowym spotkaniu przeciwko Borussii M'gladbach dwie bramki zdobył Erling Haaland. Jego Borussia Dortmund przegrała 2:4, a Norweg w swoim dorobku ma już czternaście goli. Tyle samo razy bramkarzy rywali pokonał Andre Silva z Eintrachtu Frankfurt, który w 18. kolejce również dwukrotnie trafiał do siatki przeciwnika.

Kolejne miejsca w klasyfikacji strzelców Bundesligi zajmują Wout Weghorst (VfL Wolfsburg - 12 goli), Andrej Kramarić (TSG 1899 Hoffenheim) i Silas Wamangituka (VfB Stuttgart) - obaj po 10 bramek oraz Lars Stindl (Borussia M'gladbach), który strzelił 9 goli.