Bayern Monachium mistrzem rewanżów. Niemiecki gigant śrubuje rekord

Bayern Monachium prezentuje się świetnie w drugiej części sezonu. Wystarczy spojrzeć na wyniki, jakie mistrz Niemiec osiąga w rewanżach. Liczby robią wrażenie.

Robert Czykiel
piłkarze Bayernu Monachium Getty Images / Stefan Matzke - sampics/Corbis / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium
Wszystko wskazuje na to, że Bayern Monachium dołoży do swojej kolekcji kolejne mistrzostwo Niemiec. Podopieczni Hansiego Flicka po 19 kolejkach mają siedem punktów przewagi nad drugim RB Lipsk. Dla rywali niezbyt optymistyczna jest statystyka, którą Bawarczycy pochwalili się na swojej stronie.

Okazuje się, że drużyna, w której gra Robert Lewandowski, w ostatnich sezonach jest bezbłędna w rundzie rewanżowej. Bayern w zasadzie nie notuje wpadek w drugiej części sezonu.

"Rekordowi mistrzowie obecnie są niepokonani od 33 meczów, biorąc pod uwagę mecze w drugiej połowie sezonu Bundesligi. Odnieśli zwycięstwo 29 razy i cztery razy zremisowali" - chwali się mistrz Niemiec.

W tej statystyce brance są pod uwagę tylko spotkania, które odbywają się w drugiej rundzie sezonu. To pokazuje, że Bayern notuje porażki tylko w pierwszych spotkaniach. Jeżeli więc seria zostanie podtrzymana w tym roku, to mistrza Niemiec już znamy.

Klub z Bawarii ostatni rewanż przegrał w sezonie 2018/2019. 2 lutego 2019 roku ulegli Bayerowi Leverkusen 1:3.

Rekordową serię monachijczyków będzie próbować przerwać Hertha Berlin. Robert Lewandowski i spółka zmierzą się z tym rywalem w piątek (5 lutego). Początek spotkania o godzinie 20, a transmisja na żywo w Eleven Sports 1.

Bundesliga: starcie polskich strzelb. Krzysztof Piątek i Robert Lewandowski z takim samym celem po dwóch stronach boiska >>