Serie A. Inter Mediolan - Lazio. Romelu Lukaku przekroczył barierę 300 goli w karierze

Dla Romelu Lukaku druga bramka, którą zdobył tuż przed przerwą w niedzielnym spotkaniu przeciwko Lazio (3:1), była szczególna. Napastnik Interu Mediolan pokonał Pepe Reinę i strzelił tym samym swojego 300. gola w karierze.

Mateusz Byczkowski
Romelu Lukaku i Wesley Hoedt PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Romelu Lukaku i Wesley Hoedt
W niedzielnym hicie 22. kolejki Serie A Inter Mediolan podejmował Lazio Rzym. Gospodarze stanęli przed ogromną szansą. Zwycięstwo dawało zespołowi Antonio Conte pozycję lidera.

Po pierwszej połowie Nerazzurri mogli być zadowoleni. Mediolańczycy do przerwy wygrywali dwoma bramkami. Wszystko za sprawą Romelu Lukaku, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Rosły napastnik w 22. minucie wykorzystał rzut karny. Tuż przed przerwą reprezentant Belgii znów trafił. Początkowo sędzia nie uznał gola, jednak VAR potwierdził, że spalonego nie było. 300. trafienie w karierze stało się więc faktem.

W barwach Nerazzurrich rozegrał 80 spotkań. Łącznie ma już 56 zdobytych bramek dla włoskiego klubu.

Romelu Lukaku trafił do Interu Mediolan z Manchesteru United latem 2019 roku. Kosztował około 80 milionów euro. Wcześniej występował w takich zespołach jak Everton, Chelsea FC czy RSC Anderlecht.

Zbigniew Boniek wyjaśnił swoją decyzję. "Nastąpił szereg rzeczy, które mnie zaniepokoiły"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)