Liga Mistrzów. Nieprawdopodobnie osiągnięcie Lionela Messiego. To mógł zrobić tylko on

Lionel Messi zdobył bramkę w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy FC Barcelona i Paris Saint-Germain. Tym samym zapisał się w historii katalońskiego klubu.

Łukasz Witczyk
Lionel Messi PAP/EPA / ALBERTO ESTEVEZ / Na zdjęciu: Lionel Messi
Argentyńczyk to jeden z symboli FC Barcelona i to do niego należy wiele klubowych rekordów. Niemal od początku swojej kariery imponuje skutecznością, a potwierdzeniem tego jest wtorkowe osiągnięcie. Lionel Messi, wykorzystując w 27. minucie rzut karny, zdobył swoją 20. bramkę w tym sezonie.

Jednocześnie jest to trzynasty sezon z rzędu, w którym Messi strzelił co najmniej 20 goli dla katalońskiego klubu. Pod uwagę brane są wszystkie rozgrywki, w jakich Argentyńczyk brał udział. To nieprawdopodobna statystyka napastnika katalońskiego klubu.

Jego dorobek w tym sezonie to piętnaście bramek w rozgrywkach La Liga, cztery gole w Lidze Mistrzów i jedna bramka w Pucharze Króla. Messi z pewnością jeszcze bardziej poprawi swoje statystyki. Argentyńczyk dla FC Barcelona rozegrał już 759 meczów, w których strzelił 653 gole.

Messi w starciu z PSG strzelił gola na 1:0. Kilka chwil później do wyrównania doprowadził Kylian Mbappe. Po przerwie lepiej prezentowali się paryżanie. Gole strzelili Mbappe i Moise Kean. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 na korzyść PSG.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)