Nieprawdopodobny Erling Haaland. Tak szybko nie dokonał tego nikt inny!

Erling Haaland w pierwszej połowie meczu Ligi Mistrzów przeciwko Sevilli zdobył dwie bramki. Dzięki temu przebił osiągnięcie Roya Makaaya sprzed 17 lat.

Bartłomiej Bukowski
Erling Haaland Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: Erling Haaland
Wystarczyło kilkanaście minut, by Erling Haaland znacząco przybliżył Borussię Dortmund do awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Norweg w w meczu z Sevillą najpierw w 27. minucie strzelił bramkę na 2:1, a na dwie minuty przed przerwą podwyższył na 3:1.

Dla Haalanda były to trafienia numer 9 i 10 w Lidze Mistrzów w barwach Borussii Dortmund. Sprowadzony przed rokiem z Red Bull Salzburg zawodnik tym samym pobił 17-letni rekord Roy'a Makaaya.

Jak podał statystyczny twitterowy profil "OptaJoe", nikt tak szybko nie zanotował 10 trafień w Champions League dla swojego zespołu. 20-latkowi wystarczyło do tego zaledwie siedem meczów w barwach BVB.

Wyczyn ten może imponować tym bardziej, że dotychczasowy rekord, który przetrwał od 2004 roku, wynosił 10 meczów.

Erling Haaland od samego początku świetnie odnalazł się w barwach Borussii. Do tej pory łącznie we wszystkich rozgrywkach rozegrał 41 spotkań, zdobywając w nich 39 bramek i notując 9 asyst. Nie powinno zatem dziwić, że dziś jest on łączony z transferem do większości topowych klubów.