Premier League: drużyna Jana Bednarka sprawiła niespodziankę! Chelsea zatrzymana

Rozpędzona Chelsea potknęła się z pogrążonym w kryzysie Southampton. Drużyna Jana Bednarka rozegrała solidne spotkanie w defensywie i zremisowała z faworytem 1:1.

Szymon Mierzyński
mecz Southampton FC - Chelsea FC PAP/EPA / Michael Steele / Na zdjęciu: mecz Southampton FC - Chelsea FC
Oba zespoły były na całkowicie przeciwnych biegunach, bowiem "The Blues" przyjechali na St. Mary's Stadium po serii czterech ligowych wygranych, zaś gospodarze mieli na koncie sześć porażek. Nastawili się więc bardzo defensywnie i całkowicie oddali pole rywalowi. Ten jednak grał ospale. Poza świetną szansą i nieznacznym pudłem Marcosa Alonso z samego początku, pierwsza połowa w wykonaniu londyńczyków była słaba i monotonna.

"Święci" bronili się głęboko, lecz skutecznie, a co najważniejsze, stać ich było na jeden zabójczy wypad i w 33. minucie mieliśmy sensację. Takumi Minamino wystartował do prostopadłego podania Nathana Redmonda, świetnym zwodem położył na murawie Cesara Azpilicuetę i spokojnie pokonał bezrobotnego dotąd Edouarda Mendy'ego.

W przerwie Thomas Tuchel wstrząsnął swoimi piłkarzami, bowiem po zmianie stron Chelsea zdecydowanie przyspieszyła i szybko doczekała się efektów. Danny Ings sfaulował w polu karnym aktywnego Masona Mounta i już w 54. minucie sam poszkodowany pewnie wyrównał z rzutu karnego.

Faworyt nadal atakował, chciał pójść za ciosem, lecz mimo wyraźnej przewagi w polu, z trudem przychodziło mu oddawanie groźnych strzałów i szali zwycięstwa na swoją stronę już nie przechylił.

Wynik 1:1 to spora niespodzianka i sukces ekipy Jana Bednarka, który podniosła się po fatalnej serii i zdobyła punkt z mocnym rywalem. Reprezentant Polski spędził na boisku 90 minut i może być zadowolony, bo ustrzegł się błędów.

Southampton FC - Chelsea FC 1:1 (1:0)
1:0 - Takumi Minamino 33'
1:1 - Mason Mount (k.) 54'

Southampton FC: Alex McCarthy - Jan Bednarek, Jannik Vestergaard, Mohammed Salisu, Moussa Djenepo, James Ward-Prowse, Oriol Romeu, Ryan Bertrand, Nathan Redmond (90+4' Dan N'Lundulu), Danny Ings (85' Che Adams), Takumi Minamino (76' Nathan Tella).

Chelsea FC: Edouard Mendy - Cesar Azpilicueta, Kurt Zouma, Antonio Ruediger, Reece James, N'Golo Kante, Mateo Kovacić (76' Jorginho), Marcos Alonso, Mason Mount, Tammy Abraham (46' Callum Hudson-Odoi, 76' Hakim Ziyech), Timo Werner.

Żółte kartki: Alex McCarthy (Southampton FC) oraz Marcos Alonso (Chelsea FC).

Sędzia: Anthony Taylor.

Czy Chelsea zakończy sezon w pierwszej czwórce?