Co za wyczyn Ronaldo. Niesamowite osiągnięcie Portugalczyka

Cristiano Ronaldo wrócił do strzelania goli. W starciu z FC Crotone Portugalczyk do przerwy dwa razy cieszył się z bramki. Tym samym ustanowił kolejny rekord włoskiej Serie A.

Łukasz Witczyk
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Do przerwy Juventus FC prowadził z FC Crotone 2:0. Świetny mecz rozgrywał Cristiano Ronaldo, który zdobył obie bramki dla mistrzów Włoch. Najpierw w 38. minucie wykorzystał błąd obrońców - w tym Arkadiusza Recy, wbiegł bezkarnie w pobliże bramki Alexa Cordaza i główkował prosto do sieci po wrzutce z głębi pola Alexa Sandro.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy gwiazdor Juventusu ponownie przymierzył głową. Tym razem wykorzystał chirurgiczne dośrodkowanie Aarona Ramseya. Dzięki tym bramkom wysunął się na czoło klasyfikacji strzelców włoskiej ekstraklasy.

To jednak nie wszystko. Gole strzelone przeciwko FC Crotone oznaczają, że Cristiano Ronaldo zdobył bramki w meczach przeciwko każdemu z klubów, które obecnie występują w Serie A.

Przed tym meczem Ronaldo miał na swoim koncie 16 bramek zdobytych w Serie A. Łącznie we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 27 meczach i strzelił 23 gole. W starciu z Crotone bilans ten jeszcze poprawił.

Kamil Grosicki jednak w Legii? Mamy najnowsze informacje w tej sprawie!

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)