Premier League. Zespół Jana Bednarka nadal w kryzysie. Kolejna porażka Southampton w lidze

Southampton w tym roku wygrało tylko jedno ligowe spotkanie. W poniedziałek nic się nie zmieniło. Święci przegrali na wyjeździe z Evertonem 0:1 w ramach 26. kolejki Premier League. Jan Bednarek rozegrał pełne 90 minut.

Mateusz Byczkowski
Richarlison (z lewej) i Jan Bednarek w walce o piłkę PAP/EPA / Gareth Copley / Na zdjęciu: Richarlison (z lewej) i Jan Bednarek w walce o piłkę
Zespół reprezentanta Polski wygrał po raz ostatni w lidze 4 stycznia z broniącym tytułu Liverpoolem (1:0). Od tego czasu Southampton FC zanotowało osiem porażek i jeden remis. W 2021 roku Święci odnieśli zwycięstwa jedynie w Pucharze Anglii.

Poniedziałkowe spotkanie na Goodison Park rozpoczęło się dla nich źle. Już w 9. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po podaniu Gylfiego Sigurdssona, Richarlison znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Napastnik Evertonu minął golkipera gości i bez najmniejszych problemów trafił do siatki.

W 26. minucie mogło być już 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę głową zgrywał Mason Holgate. Z bliska piłkę do bramki wpakował Michael Keane. Po weryfikacji VAR, arbiter meczu Martin Atkinson nie uznał gola z powodu pozycji spalonej.

Southampton do ataku rzuciło się dopiero w końcówce spotkania. Stuart Armstrong wypatrzył w polu karnym Moussę Djnepo. Malijczyk uderzył po długim rogu, jednak jego strzał przeleciał tuż obok bramki.

Jeszcze lepszą sytuację do strzelenia gola, Święci mieli kilka minut później. Po zamieszaniu w polu karnym, piłka znalazła się pod nogami Jannika Vestergaarda. Ostatecznie duński obrońca przegrał pojedynek sam na sam z Jordanem Pickfordem. Drużynie Jana Bednarka nie udało się doprowadzić do remisu.

Everton - Southampton FC 1:0 (1:0)