Dyrektor Herthy skrytykował Piątka w przerwie. Pomogło! Niemcy ocenili występ Polaka

Hertha Berlin wygrała po raz drugi w tym roku. Zespół Pala Dardaia pokonał FC Augsburg 2:1. Na liście strzelców znalazł się Krzysztof Piątek, który w przerwie dostał reprymendę od dyrektora.

Mateusz Kozanecki
Krzysztof Piątek cieszy się z gola Getty Images / STUART FRANKLIN / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek cieszy się z gola
Pierwsza połowa nie układała się po myśli stołecznych - tę część gry gospodarze przegrali 0:1. W przerwie postawę Herthy skrytykował dyrektor klubu Arne Friedrich. Oberwało się także Krzysztofowi Piątkowi.

- Mamy kontakt z piłką, ale to nam nie pomaga. Z przodu jesteśmy nieszkodliwi, z tyłu łatwo tracimy bramki. Od tygodnia dzieje się to samo - powiedział w rozmowie ze Sky.

Niemieccy dziennikarze zauważyli, że Jhon Cordoba i Krzysztof Piątek po przerwie nie grali lepiej - aż do bramki strzelonej przez polskiego napastnika.

Piątek za swoją grę otrzymał od dziennikarzy portalu sportbuzzer.de notę 3,5. Przypomnijmy, że w Niemczech 1 oznacza klasę światową, a 6 to najsłabsza ocena.

Napastnik Herthy lepiej wypadł w oczach ekspertów "Bilda", którzy ocenili jego grę na "trójkę". W jego zespole nie było lepszej noty.

Według whoscored.com Piątek był najlepszym graczem na boisku, co potwierdza nota 7,6 (w skali 1-10). Sofascore.com przyznało Polakowi 7,2, natomiast najlepszy według tego portalu był Lucas Tousart. Dodajmy, że nieźle w szeregach gości spisał się Rafał Gikiewicz.

"Trudne chwile kształtują charakter zespołu. To zwycięstwo dla tych, którzy zawsze w nas wierzą" - napisał Piątek na Instagramie.

Dzięki pierwszej wygranej od 2 stycznia, Hertha wskoczyła na 14. miejsce w ligowej tabeli. Zespół Pala Dardaia ma na swoim koncie 21 punktów - o trzy więcej niż zespoły ze strefy spadkowej.

Krzysztof Piątek znów odpalił pistolety. Piękny gol w "polskim" meczu (wideo)

Czy Hertha Berlin utrzyma się w Bundeslidze?