Lewandowski katem Borussii! Polak przebił osiągnięcie legendy

Robert Lewandowski zapisał na swoim koncie kolejny rekord. Snajper Bayernu Monachium strzelił już 20 goli w 14 ligowych meczach przeciwko Borussii Dortmund.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski (w środku) PAP/EPA / GUENTER SCHIFFMANN / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (w środku)
W pierwszej połowie kapitan reprezentacji Polski dał sygnał Bayernowi Monachium do odrabiania strat. Robert Lewandowski podjął wyrównaną rywalizację z Erlingiem Haalandem, który także skompletował dublet.

Napastnik Bawarczyków po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 26. minucie gry. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Lewandowski wykorzystał rzut karny i w ten sposób doprowadził do remisu 2:2.

32-latek uwielbia występować przeciwko swojemu byłemu pracodawcy. Lewandowski zagrał łącznie już w 14 spotkaniach Bundesligi przeciwko Borussii Dortmund, w których zdobył 20 bramek. W sobotę przebił osiągnięcie Klausa Allofsa, czyli poprzedniego rekordzisty pod tym względem. Były reprezentant Niemiec zagrał z Borussią 21 razy i strzelił 18 goli.

Jednocześnie było to 6 ligowe spotkanie z rzędu przeciwko Borussii na Allianz Arenie, w którym Lewandowski zdobył przynajmniej 2 bramki. Warto zaznaczyć, że nikt wcześniej tego nie dokonał. W tym sezonie piłkarz Bayernu jest niekwestionowanym liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi (30 trafień).

Lewandowski poprowadzi Bayern do mistrzostwa?