Co tam się działo! Lewandowski wygrał pojedynek gigantów z Haalandem. Zobacz gole Polaka i Norwega

Niesamowite emocje w Der Klassiker! Bayern Monachium zaczął fatalnie, stracił dwa gole w ciągu dziewięciu minut, a jego katem był Erling Haaland. Później wielką klasę pokazał Robert Lewandowski, który popisał się hat-trickiem!

Michał Fabian
gol Roberta Lewandowskiego w meczu z Borussią Dortmund Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Roberta Lewandowskiego w meczu z Borussią Dortmund
Początek hitu Bundesligi był szokujący dla fanów Bayernu Monachium. Erling Haaland dwukrotnie pokonał Manuela Neuera (w 2. i 9. minucie), spychając w cień Roberta Lewandowskiego - najlepszego snajpera Bawarczyków i całej ligi.

Później jednak Polak odpowiedział w wielkim stylu. "Mistrz goni ucznia!" - wypalił Tomasz Zieliński, komentator Eleven Sports, gdy Lewandowski zdobył w 25. minucie bramkę kontaktową (i już 29. w tym sezonie Bundesligi). To było jedno z łatwiejszych trafień "Lewego" w tym sezonie (dołożył nogę po podaniu Leroya Sane).

Przed przerwą Lewandowski doprowadził do remisu. Mahmoud Dahoud sfaulował w polu karnym Kingsleya Comana, a polski napastnik nie pomylił się z 11 metrów. 2:2!

W drugiej połowie na kolejną bramkę trzeba było poczekać aż do 88. minuty. Leon Goretzka strzelił trzeciego gola dla Bayernu, a w 90. minucie Lewandowski przypieczętował zwycięstwo monachijczyków 4:2.

Lewandowski kroczy po historyczny rekord Bundesligi. Ma już na koncie 31 bramek (o 9 mniej od wyniku ustanowionego w sezonie 1971/72 przez Gerda Muellera).

Zobacz pierwszą bramkę Roberta Lewandowskiego (na 1:2)

Drugie trafienie Polaka (na 2:2)

Hat-trick Lewandowskiego (gol na 4:2)

Poniżej zobaczycie także bramki Erlinga Haalanda w meczu w Monachium.
Oto gol na 0:1