Piotr Zieliński znowu błysnął formą. Włoskie media zgodne przy ocenie jego występu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

SSC Napoli pokonało Bolognę (3:1), a duży udział miał w tym Piotr Zieliński. Polak nie rozegrał idealnego spotkania, ale Włosi zachwycają się jego dwoma asystami.

Piłkarze SSC Napoli tym razem nie rozczarowali swoich kibiców. Podopieczni Gennaro Gattuso na własnym stadionie pokonali Bolognę 3:1. Dwa gole strzelił Lorenzo Insigne, ale nie tylko on był bohaterem neapolitańskiego klubu.

W niedzielny wieczór błysnął także Piotr Zieliński. Reprezentant Polski asystował przy pierwszym golu Insigne, a potem przy bramce Victora Osimhena. Podania na wagę bramek mają swoje odzwierciedlenie w pomeczowych notach.

Włoskie media są zgodne przy ocenie występu "Ziela". Polski pomocnik w niemal wszystkich portalach internetowych otrzymał ocenę 7.

"Asysta przy golu Insigne była na miarę piłkarza grającego na pozycji 10. Nie był jednak w najlepszej dyspozycji, ale w drugiej połowie popisał się kolejną doskonałą asystą" - pisze tuttomercatoweb.com.

"Zawsze sprawiał wrażenie, że za chwilę jest w stanie wymyślić coś, co da bramkę Napoli" - pisze z kolei calcionapoli24.it.

Włosi podkreślają także, że Zieliński nie grał na maksimum swoich możliwości. Polak podobno miał problemy mięśniowe. Ostatecznie został zmieniony w 79. minucie.

Wow. Bajeczna asysta Piotra Zielińskiego! To trzeba zobaczyć >> Huknął tak, że bramkarz nie mógł nic zrobić. To pierwszy gol Polaka w Serie A (wideo) >>