Piotr Zieliński znowu błysnął formą. Włoskie media zgodne przy ocenie jego występu

SSC Napoli pokonało Bolognę (3:1), a duży udział miał w tym Piotr Zieliński. Polak nie rozegrał idealnego spotkania, ale Włosi zachwycają się jego dwoma asystami.

Robert Czykiel
Piotr Zieliński Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Piłkarze SSC Napoli tym razem nie rozczarowali swoich kibiców. Podopieczni Gennaro Gattuso na własnym stadionie pokonali Bolognę 3:1. Dwa gole strzelił Lorenzo Insigne, ale nie tylko on był bohaterem neapolitańskiego klubu.

W niedzielny wieczór błysnął także Piotr Zieliński. Reprezentant Polski asystował przy pierwszym golu Insigne, a potem przy bramce Victora Osimhena. Podania na wagę bramek mają swoje odzwierciedlenie w pomeczowych notach.

Włoskie media są zgodne przy ocenie występu "Ziela". Polski pomocnik w niemal wszystkich portalach internetowych otrzymał ocenę 7.

"Asysta przy golu Insigne była na miarę piłkarza grającego na pozycji 10. Nie był jednak w najlepszej dyspozycji, ale w drugiej połowie popisał się kolejną doskonałą asystą" - pisze tuttomercatoweb.com.

"Zawsze sprawiał wrażenie, że za chwilę jest w stanie wymyślić coś, co da bramkę Napoli" - pisze z kolei calcionapoli24.it.

Włosi podkreślają także, że Zieliński nie grał na maksimum swoich możliwości. Polak podobno miał problemy mięśniowe. Ostatecznie został zmieniony w 79. minucie.

Wow. Bajeczna asysta Piotra Zielińskiego! To trzeba zobaczyć >>

Huknął tak, że bramkarz nie mógł nic zrobić. To pierwszy gol Polaka w Serie A (wideo) >>

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)