Ligue 1: sensacyjna porażka Paris Saint-Germain!

Paris Saint-Germain nie wykorzystało potknięcia Lille OSC i nie awansowało na pozycję lidera Ligue 1. W meczu 29. kolejki PSG sensacyjnie przegrało u siebie z walczącym o utrzymanie FC Nantes 1:2.

Tomasz Rosiński
Julian Draxler Newspix / Aurelien Meunier - PSG / Na zdjęciu: Julian Draxler
PSG przystępowało do niedzielnej rywalizacji w roli zdecydowanego faworyta i po remisie Lille OSC z AS Monaco (0:0) w razie zwycięstwa zrównałoby się punktami z liderem rozgrywek.

Paryżanie od początku konfrontacji mieli dużą przewagę optyczną i co chwila gościli pod polem karnym zespołu z Nantes.

Jednakże przez dłuższy czas podopieczni Mauricio Pochettino grali zbyt wolno, przez co nie potrafili zaskoczyć defensywy przyjezdnych.

Gospodarze przyspieszyli dopiero pod koniec pierwszej odsłony starcia i dopięli swego. W 42. minucie płaskim uderzeniem popisał się Julian Draxler i pokonał Albana Lafonta. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Angel Di Maria. Ostatecznie więcej goli przed przerwą już nie padło.

Po zmianie stron odważniej zaczęli sobie poczynać walczący o utrzymanie we francuskiej ekstraklasie zawodnicy prowadzeni przez trenera Antoine'a Kombouare'a, którzy w 59. minucie doprowadzili do remisu. Wówczas Kylian Mbappe fatalnie zagrał piłkę do rywala - Randala Kolo Muaniego, a ten łatwo ograł Marquinhosa i huknął nie do obrony pod poprzeczkę.

Wydawało się, że taki obrót spraw tylko podrażni Paris Saint-Germain, ale tak się nie stało. Natomiast przyjezdni poszli za ciosem i 71. minucie sensacyjnie wyszli na prowadzenie za sprawą Mosesa Simona, który posłał futbolówkę do pustej bramki po zagraniu od Muaniego.

Później piłkarze FC Nantes skupili się na zabezpieczaniu dostępu do własnej bramki, a w trudnych momentach ratował ich dobrze dysponowany Alban Lafont. Golkiper przyjezdnych już ani razu nie dał się pokonać graczom PSG i sensacja na Parc des Princes stała się faktem.