PKO Ekstraklasa. Piotr Tworek dumny z Warty Poznań pomimo porażki z Legią Warszawa

Warta Poznań szybko straciła gola w Warszawie, jednak nie pękła przed utytułowanym rywalem. - Złość sportowa minie po zamknięciu drzwi w szatni, bo znam swój zespół - powiedział po przegranej 2:3 Piotr Tworek.

Michał Gałęzewski
Piotr Tworek PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Piotr Tworek
Przed sobotnim spotkaniem Legia Warszawa była zdecydowanym faworytem meczu z Wartą. Zespół z Poznania pokazał jednak duże zaangażowanie. - Jesteśmy po ostatnim gwizdku sędziego smutni i źli na wynik oraz na to, że straciliśmy trzy bramki i zdołaliśmy odpowiedzieć tylko dwoma. Stało się to zbyt prosto, a Legia nie wybacza takich błędów - powiedział po meczu Piotr Tworek na pomeczowej konferencji prasowej.

Już w 3. minucie pierwszego gola strzelił Filip Mladenović, co zepsuło plany ekipy z Wielkopolski. - Musieliśmy od początku gonić i po wyrównaniu szybko dostaliśmy drugą bramkę. Przez pierwsze 15 minut drugiej połowy robiliśmy wszystko, by odrobić wynik, a dostaliśmy trzeciego gola. Byliśmy blisko, by zdobyć przynajmniej punkt na tym trudnym dla nas, ale i wdzięcznym terenie - przyznał Tworek.

- Pokazaliśmy, że potrafimy, walczymy żeby nie przegrywać, bo niezależnie z kim gramy, nie będziemy się poddawać. Złość sportowa minie po zamknięciu drzwi w szatni, bo znam swój zespół. Jestem dumny z tego, jak się zaprezentował i jak chłopaki starali się zmienić los spotkania - podsumował trener Warty Poznań.