"To był zwykły biznes". Włoskie media oceniły występ Wojciecha Szczęsnego

Juventus FC pokonał Cagliari Calcio 3:1. Wojciech Szczęsny długo solidnie się nudził. Rywale do pracy zatrudnili go dopiero po przerwie, ale Polak był czujny. Włoskie media zauważyły, że był to bardzo solidny występ polskiego bramkarza.

Krzysztof Kaczmarczyk
Wojciech Szczęsny Getty Images / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
W pierwszej połowie meczu Wojciech Szczęsny był bezrobotny, do interwencji zmusił go jedynie Razvan Marin i na tym się skończyło. Coś drgnęło dopiero po przerwie, ale Polak był czujny.

Pokonać dał się w 61. minucie, gdy z centrum pola karnego przymierzył Giovanni Simeone. Na więcej nasz bramkarz już jednak nie pozwolił.

"Odpowiadał w kilku przypadkach, gdy rywale go do tego zaprosili. W drugiej połowie przy golu Simeone nie mógł nic zrobić" - pisze 90min.com przyznając mu notę "6".

"To był zwykły biznes. Nie mógł nic zrobić przy uderzeniu Simeone" - wtóruje fantamagazine.com, również przyznając "szóstkę". Taką samą notę przypisali Szczęsnemu dziennikarze goal.com czy calciomercato.com.

Nie inaczej było z włoskim Eurosportem. "W pierwszej połowie był praktycznie nieaktywny. W drugiej zapisał kilka udanych interwencji" - napisano w komentarzu.

"W pierwszej połowie tylko Marin zatrudnił go do pracy, druga wymagała już większego zaangażowania. Nadal dobrze reagował, ale sposób w końcu znalazł Simeone" - pisze tuttomercatoweb.com również przyznając "6".

Odrobinę wyżej Szczęsnego oceniły calcionews24.com i juventusnews24.com, gdzie przy nazwisku bramkarza Juve pojawiły się noty "6,5". Serwis sofascore.com ocenił z kolei występ naszego golkipera na 6,8.

Mourinho krytykuje sędziów. "Tylko rzut karny był gorszy niż nasza gra"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Wojciech Szczęsny to obecnie najlepszy polski bramkarz?